essentiale forte

Wśród specyfików wspomagających dobre funkcjonowanie wątroby, warto zwrócić uwagę na lek essentiale forte. Oparty na bogatych naturalnych składnikach, pomaga zregenerować wątrobę i pozbyć się dokuczliwych i nieprzyjemnych dolegliwości. Czym jest essentiale forte i jak go stosować, by uzyskać pożądane efekty?

Tabletki essentiale forte- w jakich sytuacjach można je brać?

Tabletki essentiale forte to lek ogólnodostępny sprzedawany w aptekach bez recepty (można go kupić np. online na NowaFarmacja.pl). Sprawdzi się jako pierwsza pomoc przy dolegliwościach wątrobowych takich jak ucisk w nadbrzuszu po prawej stronie, spowodowany uszkodzeniem organu  nieodpowiednią dietą lub toksycznymi substancjami. Jedną z największych korzyści leku essentiale forte jest 90 procentowa wchłanialność z jelita cienkiego substancji aktywnych zawartych w tabletkach. W przypadku essentiale forte skład oparty jest przede wszystkim na fosfolipidach z nasion soi. Zawierają one cholinę w dawce 300 mg oraz substancje pomocnicze: olej sojowy i etanol. Składniki leku przyspieszają regenerację wątroby, wpływają stabilizująco na błony komórkowe oraz hamują utlenianie lipidów. Co warto wiedzieć przed przyjęciem leku:

  • Zaleceniem producenta essentiale forte dawkowanie wskazane jest dla młodzieży powyżej 12 lat oraz dorosłych następująco: 2 kapsułki trzy razy na dobę podczas posiłku, popijając tabletki szklanką wody.
  • Essentiale forte a alkohol: w czasie spożywania alkoholu lek nie powinien być przyjmowany
  • Ze względu na brak badań klinicznych nie powinno stosować się bez konsultacji z lekarzem essentiale forte w ciąży.

Essentiale forte- jak działa?

Tabletki działają ochronnie na wątrobę, dlatego kuracja sprawdzi się podczas odbudowy tego organu uszkodzonego zbyt dużym spożyciem alkoholu, po przebytych stanach zapalnych oraz przy dolegliwościach spowodowanych złą dietą. Działanie essentiale forte na stłuszczenie wątroby ma ogromne znaczenie. Zawarte w leku składniki hamują otłuszczanie wątroby, zapobiegając wielu niebezpiecznym chorobom tego organu, które wynikają z otyłości. Wspomagające działanie essentiale forte na odchudzanie jest również warte uwagi. W przypadku stosowania bardzo rygorystycznej diety odchudzającej, wątroba może ucierpieć. Dlatego zawarte w eesentiale forte naturalne składniki wspomogą regenerację i odbudowę narządu.