tabletki nasenne

Z problemami ze snem zmaga się wiele osób. Zbyt szybkie tempo życia, za dużo obowiązków w pracy i domu, wszystko to sprawia, że trudno zasnąć bezproblemowo, czy utrzymać dobry poziom snu. Nie trzeba od razu sięgać po chemiczne środki lecznicze, żeby móc cieszyć się głębokim i spokojnym snem, często dużo lepszą opcją są tabletki nasenne bez recepty.

Dlaczego warto sięgnąć po ziołowe tabletki nasenne?

 Zioła to dobry sposób na poradzenie sobie z niejedną dolegliwością, bólem czy przypadłością. Na bezsenność warto stosować te preparaty, które łagodnie uspokajają, wprowadzają w stan relaksu bez uczucia otępienia czy dezorientacji. Tabletki nasenne oparte na ziołach często zawierają:

  • rumianek, 
  • melisę, 
  • walerianę,
  • szyszkę chmielu, 
  • męczennicę.

Co jeszcze może się znaleźć w tabletkach nasennych bez recepty?

 Na rynku nie tylko ziołowe tabletki są dobrze dostępne, także takie, gdzie nie brakuje tam sprawdzonych substancji aktywnych. Leki nasenne bez recepty to między innymi takie, które zawierają melatoninę, odpowiednio dużą dawkę magnezu, witaminy B6, popularne są również ekstrakty z CBD. Taka różnorodność produktów to szansa na to, żeby odszukać coś skutecznego dla siebie, większość tych produktów wykazuje pozytywne działanie już od pierwszego zastosowania, wystarczy dobrze dobrać dawkę do swojego organizmu, żeby móc spać spokojnie już w pierwszej nocy po zażyciu preparatu nasennego bez recepty. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno ich skład i dawkę, lepsze wydają się te, które mają większą ilość aktywnych składników.