waportyzator

W ostatnim czasie na całym świecie ogromnie wzrosła popularność waporyzacji. W pewnym stopniu wypiera ona tradycyjne palenie. Czym w ogóle jest waporyzacja? Dlaczego stała się tak popularna? Na jakiej zasadzie działa waporyzator?

Waporyzacja zdrowsza od palenia!

Waporyzacja to tak naprawdę podgrzanie ziołowego suszu do określonej temperatury, jednak bez spalania go. Dzięki temu podgrzewany materiał wydziela substancje aktywne w postaci pary. Ta zaś dostaje się do organizmu człowieka w drodze inhalacji. Jest to zdecydowanie zdrowsza metoda, ponieważ maksymalnie wykorzystuje wszystkie aktywne substancje zawarte w ziołach. Ponadto podczas inhalacji nie wdycha się toksycznych substancji jak w przypadku tradycyjnego palenia suszu. Cały ten proces jest oczywiście możliwy za sprawą specjalnego urządzenia, jakim jest waporyzator.

Waporyzator – zasada działania

waportyzator

Waporyzator (https://konopnysklep.com.pl/waporyzacja/) to niewielkie urządzenie służące do podgrzewania suszu ziołowego. Najważniejsze jest jednak to, że temperatura, do której nagrzewa się materiał, nie może być ani za wysoka, ani za niska. Przyjmuje się, że idealny waporyzator podgrzewa susz do około 220 stopni Celsjusza. Jest to graniczna wartość pomiędzy nagrzewaniem a spalaniem. Właśnie wtedy następuje natychmiastowa ekstrakcja wilgoci oraz wytwarzanie się pary bogatej w substancje aktywne.

Wystarczy więc włożyć do komory waporyzatora pożądaną ilość suszu, zamknąć go, a następnie włączyć urządzenie i ustawić optymalną temperaturę grzania. Chwilę zaczekać, przyłożyć usta do ustnika i cieszyć się inhalacją.