głóg

Dwa główne czynniki ryzyka ataku serca to posiadanie wysokiego ciśnienia krwi lub cukrzycy. Wysokie ciśnienie krwi i/ lub cukrzyca. Jeśli masz któryś z tych czynników ryzyka, Twoje szanse na zawał serca znacznie wzrastają. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca i upewnić się, że nie przydarzy się on Tobie.

Co to jest głóg?

Pospolite zioło głóg jest członkiem rodziny róż. Jest również znany jako Dogwood, May Tree lub May Apple. Ten krzew może rosnąć do 6 stóp wysokości, z białymi kwiatami na wiosnę i czerwonymi jagodami na jesieni.

Głóg jest używany do różnych warunków zdrowotnych, w tym wysokiego poziomu cholesterolu, wysokiego ciśnienia krwi, stresu, cukrzycy i chorób serca. Jest również stosowany w leczeniu zapalenia dziąseł i jako środek przeczyszczający.

Głóg to krzew, który rośnie w chłodniejszych regionach Ameryki Północnej i Azji. Roślina ta jest używana od tysięcy lat ze względu na wiele korzyści zdrowotnych.

Więcej o głogu tutaj

Korzyści zdrowotne z głogu

  • Wysoki Cholesterol – Głóg znany jest z łagodnego działania moczopędnego, obniżającego ciśnienie krwi i zwiększającego ilość sodu i wody w organizmie, co może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi obniżającego cholesterol. Witamina C znajdująca się w Hawthorn może pomóc obniżyć poziom cholesterolu.
  • Wysokie ciśnienie krwi – Hawthorn był używany przez tysiące lat do leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Jest to doskonały antyoksydant, co oznacza, że może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wysokie ciśnienie krwi.
  • Cukrzyca – Oprócz właściwości obniżających poziom cholesterolu, głóg jest również świetny do zarządzania poziomem cukru we krwi. Jest blisko spokrewniony z rośliną Gleditsia, która zawiera związki zwane glikozydami, które okazały się mieć właściwości przeciwcukrzycowe.

Objawy ataku serca

Jeśli masz któryś z tych czynników ryzyka, twoje szanse na zawał serca znacznie wzrastają. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć swoje ryzyko wystąpienia ataku serca i upewnić się, że ci się on nie przytrafi.

  • Ból w klatce piersiowej – Najczęstszy objaw zawału serca.
  • Niewyjaśnione zmęczenie – Często jest wynikiem objawów ataku serca, niewyjaśnione zmęczenie może być oznaką, że coś jest nie tak. Upewnij się, że dostajesz wystarczająco dużo odpoczynku i nawodnienia, aby nie doświadczyć zmęczenia lub skurczów mięśni.
  • Ból lub dyskomfort w szczęce, szyi lub ramieniu – Jest to objaw często związany z niskim ciśnieniem krwi lub atakiem serca, który dotknął szyi, ramienia lub szczęki.
  • Nowy lub pogarszający się kaszel – Jest to kolejny częsty objaw zawału serca, który można pomylić ze zwykłym kaszlem.
  • Nagły przyrost wagi – Może to być oznaką zatrzymania płynów lub niedoczynności tarczycy. Zawały serca często prowadzą do jednego z tych warunków.

Jak zapobiec atakowi serca

Dwa główne czynniki ryzyka ataku serca to posiadanie wysokiego ciśnienia krwi lub cukrzycy. Jeśli masz któryś z tych czynników ryzyka, Twoje szanse na zawał serca znacznie wzrastają.

  • Obniż ciśnienie krwi – Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec atakowi serca jest obniżenie ciśnienia krwi. Można to zrobić poprzez zmniejszenie spożycia sodu i płynów.
  • Obniż poziom glukozy we krwi – Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia to dwa inne sposoby na zarządzanie glukozą we krwi, która jest kolejnym częstym czynnikiem ryzyka ataku serca.