Suplementy z magnezem - czy warto je stosować

Magnez to minerał mający olbrzymi wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dlatego, należy dbać o przyswajanie odpowiednich ilości tego pierwiastka. Brak takiego postępowania może skutkować wieloma problemami zdrowotnymi.

Objawy niedoboru magnezu

Tytułowy pierwiastek ma wpływ na dużą liczbę procesów zachodzących w ludzkim ciele. Stabilizuje prace układu nerwowego, poprawia pamięć oraz koncentracje. Bierze udział w trawieniu pokarmów i umożliwia dostarczanie energii do komórek. Ponadto ma olbrzymi wpływ na stan kości i zębów. Lek z magnezem jest polecany wszystkim osobom cierpiącym z powodu niedoboru tego minerału. Typowe objawy takiego stanu to między innymi:

  • poczucie nerwowości i rozdrażnienia,
  • problemy z zasypianiem,
  • drganie powiek,
  • poczucie ciągłego zmęczenia,
  • bóle nóg i nagminne skurcze mięśni,
  • kołatanie serca.
suplementy magnez w postaci tabletek

Dobry lek z magnezem bez recepty

Suplementy magnez powinny zawierać pierwiastek w postaci mleczanów i cytrynianów. Są to wysoko przyswajalne związki magnezu, dzięki czemu można mieć pewność co do skuteczności ich działania. Warto sięgać po leki z AptekaGalen zawierające opisywany minerał w połączeniu z witaminą B6. Dzięki takiemu dodatkowi przyswajanie magnezu zostaje zwiększone o około 30%. Należy zaznaczyć, że dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek wynosi 400 mg u mężczyzn i 300 mg u kobiet. Jego suplementacja jest bardzo istotna w przypadku pań spodziewających się dziecka. Przekłada się na prawidłowy rozwój dziecka i zmniejsza ryzyko wystąpienia krwawienia z dróg rodnych.