krople na katar

Krople na katar bardzo często zawierają w swoim składzie dwie substancje: mepiramina maleinian oraz fenylefryna chlorowodorek. Tego typu produkty wskazane są w leczeniu nieżytu a także w zapaleniu błony śluzowej nosa. Działanie kropli na katar kończy się zazwyczaj po 12 godzinach, wówczas trzeba ponownie zaaplikować dawkę. Już po 2 minutach można poczuć znaczą ulgę. Krople na katar zatokowy korzystnie wpływają na cały układ oddechowy, udrożniają nos a także umożliwiają komfortowe oddychanie.

Krople na katar ochroną przed wirusami

W zestawie kropli na katar zatokowy znajduje się wygodna pompka próżniowa, która zapobiega wnikaniu drobnoustrojów do pojemnika. Dzięki temu oczyszczanie nosa jest jeszcze bardziej bezpieczne. Wirusy, bakterie oraz grzyby mogą powodować zapalenie zatok. W takich przypadkach warto stosować krople na zatoki. Produkty te stosuje się również przy nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej nosa. Objaw ten występuje w chorobach grypowych i przeziębieniowych. Przy alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, także można stosować wyżej wymienione wyroby lecznicze. Zmniejszają one obrzęk jamy nosowo-gardłowej i przywracają komfort.

krople na katar

Krople na zatoki, które przywracają komfort oddychania

Za pomocą kropli na zatoki można w szybkim czasie spowodować odpływ wydzieliny z zatok, nosa i gardła. Tego typu preparaty nawilżają jamę nosowo-gardłową, zapobiegają jej wysychaniu. Przywracają komfort oddychania i udrażniają nos. Są one bardzo wydajne, gdyż wystarczy wykonać tylko jedno psiknięcie do otworu nosowego. Produkty lecznicze są niezastąpione przy uciążliwym katarze różnego pochodzenia. Tworzą one barierę przed wirusami, bakteriami i grzybami. Tworzą one również filtr przed alergenami, które powodują zapalenie błony śluzowej nosa.