Zimne stopy to częsty objaw różnych zdrowotnych przypadłości. Niemniej nie zawsze są one jakiegoś cięższego kalibru. Najczęściej przepowiadają jakąś drobną infekcję, która szybko mija.

Czego oznaką mogą być zimne stopy?

Po pierwsze mogą one być zapowiedzią przeziębienia lub grypy. Gdy mają one nadejść, często towarzyszy im syndrom zimnych stóp. Zimne stopy z lekinatury.pl mogą po prostu oznaczać, że w niedługim czasie można spodziewać się kataru. Kichanie i lodowate stopy są jak najbardziej zwiastunem nadchodzącego kataru. Gdy człowiekowi zimno w stopy i ma dreszcze, to jest także możliwe, że czeka go wkrótce poważniejsza infekcja typu zapalenie oskrzeli czy angina. W takim wypadku lodowatość stóp oznacza, że nasz organizm toczy poważny stan zapalny.

Sposoby na to, by rozgrzać zimne stopy?

Pierwszym i najpopularniejszym sposobem jest pójście do łóżka i nakrycie się po sam czubek nosa kołdrą. Jest wielce prawdopodobne, że po jakimś czasie dreszcze i wyziębienie stóp samoistnie ustaną. Gdy to nie całkiem pomoże, dobrym pomysłem jest zrobienie sobie rozgrzewającego napoju. Ważne, aby umieścić w nim takie zioła jak imbir, kurkumę, czy oregano.

One momentalnie spowodują polepszenie krążenia i doprowadzą do tego, że chorego momentalnie ogarnie przyjemna fala ciepła, która rozejdzie się po całym ciele. By ulżyć zimnym stopom, można je nieco rozmasować i w ten sposób nieco je rozgrzać. Taki masaż leczniczy to fajne doznanie, a przy okazji można odreagować wszystkie codzienne stresy.

Inne warianty domowych metod na pobudzenie krążenia w stopach?

Najbardziej luksusowym wariantem pobudzenia receptorów w stopach jest kąpiel całościowa w wannie. Dzięki niej ciało mocno się rozluźni i będzie rozgrzane tak, jak należy. Kąpiel jest na tyle skutecznym sposobem, że nie trzeba jej dodatkowo reklamować. Niemniej nie zaszkodzi wzmocnić jej działanie rozgrzewające, dodając do nie olejki eteryczne.

To sprawi, że będzie ona wszechstronnie relaksująca dla chorego. Równie korzystnym wariantem pomagającym rozgrzać nie tylko stopy jest polewanie się na przemian raz zimną, a raz gorącą wodą. Taki prysznic poskutkuje tym, że krążenie w całym ciele natychmiastowo się poprawi i może zdoła się uniknąć w ten sposób nadchodzącej infekcji.

Czy oprócz domowych trików warto stosować coś jeszcze?

Można pokusić się o wykupienie maści rozgrzewających. One są nie tylko skuteczne, ale też oparte jedynie na naturalnych wyciągach roślinnych. Można nimi wysmarować nie tylko stopy, lecz całe ciało. Osobom, które maści rozgrzewające nie wystarczą, poleca się apteczne leki na zimne stopy i dłonie. One w sposób łagodny pomogą pozbyć się tej nieprzyjemnej i uciążliwej przypadłości.