Kiedy warto zastosować tabletki na sen

Nie lubimy momentów, gdy w nocy po prostu nie możemy zasnąć. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Bardzo często powodem braku sny jest to, że denerwujemy się jakimś wydarzeniem, które ma nastąpić lub nie potrafimy zasnąć z powodu poprzedniego dnia, który wywołał u nas mnóstwo emocji. Kłopoty z zaśnięciem mogą być spowodowane tym, że, mamy jakąś traumę, z którą nie potrafimy sobie sami poradzić. W niektórych przypadkach warto przemyśleć wzięcie tabletki na sen, ale nie należy robić tego zbyt często.

Dlaczego sen jest tak ważny w naszym życiu?

Przede wszystkim, gdy śpimy nasz organizm się regeneruje po poprzednim ciężkim dniu, ale też zbiera siły na kolejny dzień. Kiedy jednej nocy mało spaliśmy to może nam w pewnym momencie zabraknąć energii do działania w ciągu dnia i będziemy musieli zrobić sobie krótką drzemkę. Gdy jesteśmy mocno niewyspani i zmęczeni to gorzej nam się myśli, ale też o wiele trudniej wykonać nam czynności, z którymi się nie męczymy na co dzień. Częste niespanie odpowiedniej ilości godzin może w dłuższej perspektywie odbić się na naszym zdrowiu i spowodować nas wystąpienie jakichś chorób. Mając prawidłowy sen lepiej kontrolujemy nasze emocje oraz mamy po prostu lepsze samopoczucie. Wtedy jesteśmy też bardziej kreatywni oraz lepiej sobie radzimy ze stresem. Możemy również szybciej rozwiązywać powstałe problemy, ale też mamy więcej energii do życia, dzięki czemu na przykład możemy mieć większą ochotę na spotkanie ze znajomymi po pracy. 

tabletki na sen

W jakich przypadkach warto zacząć stosować leki na sen?

Tabletki na sen (dostępne tutaj) mogą uzależnić, dlatego należy je zażywać w rozsądnych dawkach. Wiadomo, że od czasu do czasu można je wziąć, ale jeżeli sytuacja się powtarza, że mamy problemy ze snem to warto udać się do specjalisty, ponieważ trzeba poszukać źródła tego problemu. Tabletki na sen bez recepty nie są tak mocne jak te, które są przepisywane przez lekarzy i mogą działać na nasz organizm tylko przez krótki czas. Trzeba pamiętać, że ich używając też się nie wysypiamy tak jakbyśmy zasypiali bez nich, ale przynajmniej nasze ciało może się trochę zregenerować w czasie nocy, dzięki czemu będziemy lepiej funkcjonować w czasie następnego dnia. Bardzo często dobrze działa melatonina na sen, dlatego w większości tabletki z nią warto zażywać. Problemy ze snem mogą być spowodowane depresją lub innymi schorzeniami, dlatego ustalenie przyczyny takiego stanu naszego organizmu może pozwolić na to, że nie będziemy mieli problemów z zasypianiem oraz odpowiednim odpoczynkiem w nocy.