medyczna marihuana

Wraz z narastającą modą na medycynę naturalną oraz ziołolecznictwo w Polsce coraz większą popularność zyskuje terapia z udziałem tzw. medycznej marihuany. Ten niezwykły rodzaj marihuany znacznie różni się składem od jej słynnego, narkotycznego odpowiednika, przez co wykazuje mniejsze działanie psychoaktywne i może być wykorzystywana do leczenia wielu chorób. Co jeszcze skrywa medyczna marihuana i kiedy spokojnie z niej korzystać?

Marihuana medyczna – czym różni się od popularnego narkotyku?

medyczna marihuana

Wbrew pozorom medyczna marihuana nie jest tą samą substancją, co słynne „zioło” sprzedawane przez dilerów. Terapeutyczna wersja zawiera określoną proporcję THC oraz CBD, co sprawia, że wykazuje ona znacznie mniejsze działanie psychoaktywne oraz może być stosowana w leczeniu. Ponadto stosując tak specjalnie wyhodowaną marihuanę, pacjent może mieć pewność, że nie zawiera ona żadnych dodatkowych zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć na jego zdrowie i kondycje. Medyczna marihuana najczęściej podawana jest w formie waporyzacji, co pozwala na jak najlepsze wykorzystanie składników aktywnych zawartych w suszu.

Jakie dolegliwości potrafi załagodzić marihuana lecznicza?

Medyczna marihuana dość często łagodzi objawy chorób, w przypadku których wiele znanych nam leków nie daje żadnych efektów np. padaczka lekooporna. Ponadto ten specyficzny rodzaj marihuany może również pomóc w leczeniu:

  • Nowotworów
  • Choroby Alzheimera
  • Choroby Parkinsona
  • Depresji
  • Zespołu jelita drażliwego

A także wielu innych schorzeń. Co więcej, pewne dawki tej niezwykłej substancji mogą zwiększyć komfort i jakość życia pacjentów z chorobami wiążącymi się z ogromnym bólem.