plastry rozgrzewające

Na bóle mięśni w okolicy pleców skarżą się nie tylko osoby intensywnie ćwiczące, ale także pracujące w jednej pozycji i stojące w przeciągach. Bóle mięśni możemy leczyć na wiele różnych sposobów – jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych dla naszego zdrowia jest zastosowanie przeciwbólowych plastrów. Kiedy stosować plastry rozgrzewające, jak stosować i jakie są przeciwwskazania do stosowania plastrów rozgrzewających?

Plastry rozgrzewające – zastosowanie


Obolałe mięśnie często leczy się maścią rozgrzewającą, która skutecznie uśmierza ból. Dzięki nowoczesnym recepturom maści te działają nawet do 24 godzin, a przy poważniejszych dolegliwościach podgrzanie maści zapewni jej działanie nawet do 12 godzin. Niestety nie wszystkie maści są skuteczne i łatwe w użyciu.

Coraz więcej osób cierpiących na bóle pleców prawie codziennie stosuje plastry rozgrzewające. Ból korzeni, który można odczuwać w okolicach przepukliny kręgosłupa, gdy pracujesz w niewygodnej, zgarbionej pozycji lub pracujesz na zewnątrz w najzimniejsze dni, może powodować silny ból pleców. W takim przypadku warto zastosować plastry rozgrzewające na plecy, które wydzielają substancję czynną znacznie dłużej niż maści.

Plastry rozgrzewające stosuje się na większe partie mięśniowe – najczęściej stosuje się je w celu złagodzenia bólu pleców. Można go również stosować na bolące mięśnie ud, ramion i łydek. Polecany jest również przy kręczu szyi, czyli bólu mięśni karku spowodowanym przesuwaniem się szyi w jednym kierunku. Dodatkowo plastry rozgrzewające jak te oferowane przez a-manada.pl świetnie sprawdzają się przy bólach reumatycznych, stanach zapalnych mięśni, stawów i kręgosłupa oraz przykurczach mięśni. Ogromną zaletą plastrów rozgrzewających jest ich zdolność do regeneracji mięśni po wysiłku oraz rozgrzania całych grup mięśniowych przed takim wysiłkiem.

plastry rozgrzewające

Zasada działania plastrów rozgrzewających


Terapia ciepłem w celu złagodzenia bólu była stosowana od czasów starożytnych. Dzięki ogrzaniu wybranych partii ciała następuje rozgrzanie naczyń krwionośnych, poprawa ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz znacznie skuteczniejsze usuwanie toksyn i przyspieszenie procesu regeneracji. Blokuje również wydzielanie cytokin, które powodować mogą stany zapalne. Rozgrzanie powoduje czasową stymulację zakończeń nerwowych, co powoduje uśmierzenie bólu. Decydując się na plastry rozgrzewając, do wyboru są plastry suche oraz hydrożelowe. Pierwsze z nich są cienkie oraz niewidoczne pod ubraniem, doskonale trzymają się skóry, przez co ciężko je potem zdjąć. Natomiast plastry hydrożelowe są grubsze i znacznie łatwiej się przyklejają i odklejają.