Silny lek na ból zęba- jaki wybrać

Nie da się ukryć, że ból zęba jest jednym z najbardziej dokuczliwych i uporczywych, jakie tylko mogą się nam w życiu przytrafić. Dodatkowo ból zęba często może nam utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość z nas zainteresuje się lekiem na ból zęba o działaniu przeciwbólowym. Jednak jaki wybrać?

Mocne tabletki na ból zęba bez recepty – jakie wybierać?

Nie da się ukryć, że mocne tabletki na ból zęba bez recepty to dość mocno ograniczony wybór. Niemniej jednak w momencie, kiedy ból zęba nie daje nam normalnie funkcjonować, powinniśmy znaleźć silny lek przeciwbólowy na ból zęba, który w swoim składzie posiada między innymi:

  • paracetamol lub ibuprofen;
  • substancje znieczulające;
  • substancje o działaniu przeciwzapalnym.

Pamiętajmy jednak, że silny lek na ból zęba może być nam przepisany jedynie po konsultacji dentystycznej. Najmocniejsze i jednocześnie najbardziej efektywne specyfiki są bowiem przepisywane przez specjalistów.

silny lek przeciwbólowy na ból zęba

Jak stosować lek na ból zęba bez recepty?

Silny lek przeciwbólowy na ból zęba zwykle powinien być stosowany zgodnie z informacjami i zaleceniami producenta, jakie zostały umieszczone na ulotce dołączonej do opakowania leku. Warto pamiętać, że zwykle mocne tabletki na ból zęba bez recepty powinniśmy zażywać w ilości jednej tabletki na około 4-6 godzin. Nie zaleca się bowiem przekraczania dopuszczalnej dawki dziennej. W razie wątpliwości i niejasności warto dodatkowo skonsultować przyjmowanie tabletek z farmaceutą lub lekarzem rodzinnym.