patyczki kosmetyczne bella

Ileż to razy słyszy się powiedzenie, że „uszy się myje, a nie wietrzy”. To fakt. Uszy trzeba myć. Jednak do pielęgnacji tej stresy należy podchodzić w ostrożny sposób. Tak, aby nie zrobić sobie samodzielnie krzywdy lub też jako osoba dorosła – nie wyrządzić krzywdy swoim dzieciom. Wiele osób stawia na patyczki do uszu. Trzeba jednak pamiętać o tym, jak tego gadżetu należy używać.

Jak nie używać patyczków kosmetycznych?

Mówi się patyczki do uszu. To fakt. Jednak trzeba pamiętać o tym, że te małe produkty kosmetyczne nie służą do usuwania woskowiny z ucha. Nigdy nie można dopuścić do tego, aby taki patyczek umieścić w kanale słuchowym. Może i same patyczki są miękkie, ale nie można zapomnieć, że to przy ich pomocy łatwo może dojść do uszkodzenia kanału. Tym bardziej że ma się do czynienia z naprawdę wrażliwym miejscem w ciele człowieka. Patyczkami można czyścić jedynie małżowinę uszną, gdzie również znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Trzeba jeszcze raz powtórzyć – patyczki są dobre, ale nie można ich nigdzie głęboko wciskać. Niestety, ale zdecydowana większość osób robi wręcz odwrotnie.

Jak używać patyczków?

Tak naprawdę było już powiedziane. Pielęgnując nimi małżowinę uszną. Czy to jedyne ich zastosowanie? Oczywiście, że nie. Patyczki kosmetyczne znalazły również zastosowanie w przypadku wykonywaniu makijażu. Panie na pewno mogą dużo powiedzieć na ten temat, używając patyczków m.in. do rozmieszania cieni na powiekach. Tego typu gadżety doskonale spisują się również w przypadku zbierania nadmiaru tuszu z rzęs lub pod rzęsami. Właściwie można by powiedzieć, że wyobraźnia kobiet jest bez granic i podczas wykonywania makijażu, patyczki znajdą jeszcze wiele zastosowań. Warto więc mieć je zawsze pod ręką.

patyczki kosmetyczne

Pielęgnacja niemowląt

Patyczki higieniczne świetnie spisują się również w przypadku pielęgnacji małych niemowlaków. Tutaj jednak trzeba patrzeć na to, z jakimi dokładnie patyczkami ma się do czynienia. Do kosmetyki tak małych dzieci używa się specjalnych produktów, które posiadają nawet separatory. Tak, aby patyczek nie został zbyt głęboko włożony do kanału słuchowego. Chyba nikt nie chce, aby jego dziecko miało do czynienia z zapaleniem przewodu słuchowego. Tego typu produktów warto również używać nie tylko do czyszczenia małżowiny usznej. Otóż można ich również używać do czyszczenia trudno dostępnych miejsc na ciele niemowlaka. Mowa tutaj chociażby o tych słodkich fałdkach, których nie brakuje na ciele dziecka. Tam również brud lubi się gromadzić.