Problem hemoroidów jest tematem bardzo wstydliwym. Dokucza osobą zmagającym się z długotrwałymi zaparciami oraz prowadzącym mało aktywny tryb życia. Jest to również częsta przypadłość kobiet w ciąży. Mogą one powstawać wewnątrz, jak i na zewnątrz odbytu. Tego typu schorzenie może dokuczać niezależnie od wieku. Mają one tendencje powiększania się oraz sprawiają dokuczliwy ból i swędzenie w okolicach odbytu. Stosowanie odpowiednich preparatów złagodzi przykre dolegliwości.

Hemoroidy – objawy

Objawy towarzyszące powstawaniu hemoroidów rozpoczynają  się od swędzenia okolic odbytu. Bagatelizowanie tej dolegliwości doprowadza do powstawania sączącej się wydzieliny w czasie oddawania stolca. Już na tym etapie należy zastosować maść na swędzenie odbytu bez recepty. W następstwie dalszego nieleczenia przypadłości dochodzi do powstawania guzków i krwawienia w trakcie wypróżniania.

Leczenie hemoroidów

W początkowej fazie objawów warto sięgnąć po ziołową maść na hemoroidy. Skutecznie działają preparaty, w których skład wchodzi:

  • aloes,
  • rumianek,
  • dziurawiec.

Mają one właściwości kojące na podrażnione okolice odbytu. W przypadku uzewnętrznionych guzków należy zastosować czopki na hemoroidy. Doraźny specyfik zmniejszy przykre dolegliwości już po zastosowaniu. Jednak nie można zlekceważyć problemu. Kurację należy stosować co najmniej przez kilka dni. Stosowanie znieczulających czopków na hemoroidy na bazie ekstraktów roślinnych działa antybakteryjne i przeciwzapalne. 

Zapobieganie powstawaniu hemoroidów

Żylaki odbytu często mają tendencje odnawiania się. Aby, temu zapobiec należy zmienić sposób odżywiania oraz tryb życia na aktywny. Ziołowe maści na hemoroidy zawsze powinny być pod ręką. W przypadku nawrotów należy niezwłocznie zaaplikować na obolałe okolice odbytu.

Lek na hemoroidy bez recepty dostępny na AptekaGalen.pl.