laktatory szpitalne

Poród to niesamowity moment w życiu każdej kobiety. Z jednej strony spotykają one wreszcie swojego wytęsknionego maluszka, z drugiej muszą zmierzyć się z ogromnym bólem i cierpieniem. Mamy rodzące naturalnie otrzymują od razu nagrodę – jeśli wszystko jest dobrze – mogą kangurować dziecko przez 2h. Mamy po cesarskim cięciu widzą maluszka dopiero na sali pooperacyjnej.

Podwyższona bilirubina u noworodka

Niestety, niekiedy kobiety nie mogą nacieszyć się zbyt długo maluchem zaraz po porodzie. Przyczyną jest często podwyższona bilirubina u noworodka. Żółtaczka fizjologiczna pojawia się w drugiej dobie życia. Jeśli poziom bilirubiny u noworodka przekroczy wówczas normę, dziecko zabierane jest pod lampy. W niektórych szpitalach jest możliwość otrzymania łóżeczka z lampą na salę poporodową, wówczas maluch jest cały czas z mamą. W innych przypadkach, zabierany jest na inną salę.

Bilirubina u noworodka

Zalecenia po wyjściu ze szpitala

Jeśli bilirubina u noworodka (https://www.cmryska.pl/bezinwazyjna-diagnostyka-zoltaczki-noworodkow/) długo utrzymuje się na wysokim poziomie, wówczas lekarze nie pozwalają wyjść ze szpitala. Czasem, gdy wynik jest na granicy, maluszek może iść do domu, jednak należy jak najczęściej karmić go piersią oraz wystawiać na światło. Żółta skóra powinna zaniknąć po około 10-14 dniach.