Trądzik to problem, który dotyka osoby obydwu płci w różnym wieku. Przeważnie pojawia się on w okresie dojrzewania, jednak zdarza się coraz częściej, że z takimi niedoskonałościami skóry borykają się też osoby dorosłe, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Preparatem, który może pomóc pozbyć się tego problemu jest na przykład Akneroxid 10. O tym jak stosować ten środek można dowiedzieć się z tego artykułu.

Akneroxid 10 stosować zgodnie z zaleceniami

By zauważyć pozytywne efekty związane ze stosowaniem Akneroxidu 10, należy stosować się do zaleceń, które znajdują się w ulotce dołączonej do preparatu. Jeśli nie jest się pewnym co do tego, jak stosować preparat, bądź też czy jego działanie nie będzie szkodliwe, można skonsultować się z lekarzem lub z farmaceutą.

Akneroxid 10 – jak dawkować?

Akneroxid 10 https://www.aptekagalen.pl/akneroxid-10-zel-50g , by był skutecznym preparatem w walce z trądzikiem pospolitym, należy stosować raz lub dwa razy na dobę. Warto trzymać się takich zaleceń o ile lekarz nie zdecyduje inaczej. Jeśli osoba, u której rozpoznano trądzik pospolity, ma wyjątkowo wrażliwą skórę, wtedy zaleca się zwykle stosowanie tego leku jeden raz na dobę, przed snem.

Akneroxid 10 – jak nakładać?

Żel Akneroxid 10 daje najlepsze efekty wtedy, gdy nakłada się go miejscowo na skórę tam, gdzie występuje trądzik. Przed nałożeniem preparatu, należy dokładnie oczyścić miejsce, które chce się posmarować żelem. Należy pamiętać o tym, by preparat ten stosować wyłącznie tam, gdzie skóra jest chorobowo zmieniona. Po nałożeniu tego środka należy dokładnie umyć ręce. By cieszyć się z pozytywnych wyników kuracji zaleca się stosować Akneroxid 10 co najmniej cztery tygodnie.