wyposażenie do apteczek medycznych

W Polsce jak powszechnie wiadomo nie ma żadnych przepisów, które jednoznacznie mówiłyby, co w rzeczywistości powinno znaleźć się w apteczce medycznej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wyposażenie do apteczek należy dopierać indywidualnie w zależności od przeznaczenia oraz ilości osób, które mogą z niej skorzystać.

Co koniecznie musi znaleźć się w apteczce medycznej?

W każdej apteczce pierwszej pomocy powinny znaleźć się rękawiczki ochronne. Doskonale sprawdzą się nie tylko tradycyjne rękawiczki lateksowe, ale również rękawiczki nitrylowe z pudrem ułatwiającym zakładanie. Podstawowym wyposażeniem są maseczki do sztucznego oddychania oraz bandaże elastyczne. Przy złamaniach przydać może się także chusta trójkątna, nożyczki ratownicze oraz opaski opatrunkowe. Do podstawowego wyposażenia należy zaliczyć płyn do odkażania rąk, plastry z gazą oraz kompresy gazowe.

Co dodatkowo może zawierać apteczka medyczna?

W apteczkach medycznych coraz częściej spotkać można kompresy żelowe ciepło/zimno. Są to specjalne produkty wielokrotnego użytku, które jak sama nazwa wskazuje służą do schładzania albo ogrzewania wybranych partii ciała. W dużej mierze to właśnie dzięki kompresom żelowym można zmniejszyć obrzęki albo stany zapalne. Wyposażenie do apteczek medycznych (takie jak np. te dostępne na https://sklepratownik24.pl/wyposazenie-do-apteczek) coraz częściej zawiera również nowoczesne plastry przeciwbólowe rozgrzewające. Są to bardzo skuteczne opatrunki, które szybko zmniejszają dolegliwości bólowe. Do przemywania oczu i nosa przydać mogą się roztwory z soli fizjologicznej lub roztwory z soli morskiej. Wyposażenie do apteczek medycznych może zawierać również podwyższające nakładki na sedes. Są to specjalne produkty dla osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności fizycznej. Specjalne nakładki znacząco ułatwiają korzystanie z toalety. Wyposażenie do apteczek najlepiej dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.