Coraz więcej mężczyzn, zwłaszcza starszych, skarży się na problemy z prostatą. Przerost gruczołu krokowego jest dość krępującym tematem, niestety często bagatelizowanym. Większość panów zgłasza się po leki na prostatę, dopiero w momencie kiedy jest naprawdę źle.

Problemy z oddawaniem moczu czy ból przy stosunku to zaawansowane stadium przerostu gruczołu krokowego. Zaniedbania w tym obszarze mogą prowadzić nawet do rozwoju nowotworu, dlatego już przy pierwszych objawach warto skierować swoje kroki do specjalistycznej poradni. Po dokładnym wywiadzie lekarz powinien zdecydować o tym, czy dany przypadek wymaga przepisania leków na prostatę. Większość panów po zażyciu takich środków, odczuwa dużą ulgę już po kilku tygodniach stosowania. Na rynku znaleźć możemy leki na prostatę, które dostępne są tylko na receptę – i te zazwyczaj są refundowane – a także takie, które recepty nie wymagają. Drugi typ leków na prostatę to tak zwane suplementy, które pomagają w naturalny sposób regulować gospodarkę hormonalną gruczołu krokowego.

Niestety, nie wszystkie metody leczenia są skuteczne. Zdarza się tak, że żadne leki na prostatę nie pomagają. Wówczas lekarz kieruje pacjenta do chirurga, który wykonuje zabieg na gruczole krokowym. Wszystkie rozwiązania, zarówno te mniej jak i bardziej inwazyjne, istnieją po to aby z nich korzystać oraz po to aby pomagać mężczyznom w tej przypadłości. Panowie powinni zdawać sobie sprawę z konsekwencji jakie niesie ze sobą nieleczony przerost prostaty.