Dermatolog to lekarz, który zajmuje się głównie chorobami skóry oraz chorobami, które się na skórze objawiają (np. czerniak, rumień). Jeśli się do niego wybieramy oznacza to, że któryś z tych problemów nas dotyczy. Jak przygotować się do wizyty u dermatologa? O czym należy pamiętać?

Dermatolog Białystok: kiedy zdecydować się na wizytę?


Nie powinniśmy czekać z wizytą u lekarza dermatologa do ostatniej chwili. Jeśli np. mamy jakąś zmianę na skórze, nie warto czekać, aż będzie się powiększać. Nawet najmniejsza kropka może być zwiastunem choroby. Możemy, dosłownie, uratować sobie życie. Wizyta profilaktyczna uspokoi nas – nie będziemy ciągle rozmyślać o tym, co się nam może dziać, a dostaniemy opinię lekarza specjalisty.

Co zrobić przed wizytą u dermatologa Białystok?


Lekarza specjalistę należy, na wizycie, poinformować o przyjmowanych lekach – stale i raz na jakiś czas. Jeśli robiliśmy ostatnio morfologię krwi, weźmy ją ze sobą. Warto też zrobić listę używanych przez nas kosmetyków, może nawet zabrać je do lekarza bądź zrobić zdjęcia ich etykiet i mieć je w telefonie. Dermatolog oceni ich skład i podpowie, które z nich mogą nie być najlepsze dla naszej cery.

Nie malujmy się na wizytę u lekarza dermatologa – i tak będzie trzeba ten makijaż zmyć. Jeśli np. idziemy na wizytę od razu po pracy i bardzo chcemy mieć makijaż, weźmy ze sobą płyn do demakijażu i chusteczki, by usunąć makijaż przed wizytą. Bądźmy też gotowi na to, że, być może, trzeba się będzie rozebrać, by lekarz ocenił naszą skórę np. zdjąć bluzkę, by dermatolog zobaczył, czy nie mamy zmian nigdzie indziej niż w jednym punkcie.

Więcej o dermatologi w Białymstoku można znaleźć na https://www.medrex.pl/oferta/dermatologia.html