nić dentystyczna

Jama ustna jest narażona na namnażanie się bakterii, czemu sprzyja nieprawidłowa jej higiena. Aby utrzymać zęby we właściwej kondycji, nie wystarczy regularnie ich szczotkować. Duże znaczenie ma korzystanie z nici dentystycznej, która zdecydowanie ułatwia codzienną pielęgnację jamy ustnej i zapewnia wysoki poziom jej higieny.

Nitka dentystyczna- do czego służy?

nić dentystyczna

Nić dentystyczna z https://a-manada.pl/nici-dentystyczne znajduje zastosowanie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, czyli miejsc, do których tradycyjna szczoteczka do zębów nie ma odstępu. W jaki sposób używać nici dentystycznej? Jej kawałek (ok. 50 cm) owinąć wokół środkowych palców, a później za pomocą palców wskazujących i kciuków wyciągnąć krótki je odcinek i napiąć. Ten kilkucentymetrowy odcinek zostanie wykorzystany do czyszczenia. Kawałek nitki należy delikatnie zawinąć wokół zęba, a później przesuwać ruchami w górę i dół, oczyszczając przestrzeń między zębową. Procedurę należy powtórzyć dla każdego zęba, a każdym razem odwijając nowy kawałek nitki z przygotowanego odcinka.

Nitka dentystyczna – właściwości

Wybrane nici dentystyczne mają specjalne właściwości:

  • mogą np. pęcznieć w kontakcie ze śliną, przez co dokładniej wypełniają przestrzeń międzyzębową i efektywniej usuwają płytkę bakteryjną,
  • mogą zawierać fluor, który zabezpiecza przed próchnicą,
  • mogą przybierać kształt taśmy.

Nitka do zębów to po prostu sznurek określonej długości, zwykle około 30-50m produktu, który jest odpowiedni na kilkadziesiąt użyć. Jego delikatny skład i struktura nie powinien podrażniać dziąseł.