Z pewnością każdemu z nas zdarzyła się mocno zakrapiana impreza. Alkohol jest oczywiście substancja całkowicie dozwoloną, jednak spożywanie go w nadmiernych ilościach, może przyczynić się do skutków ubocznych, które szybko odczujemy następnego dnia. Niestety, alkohol w nadmiarze doprowadza do zatrucia naszego organizmu, a to z kolei powoduje wszystkie, nieprzyjemne dolegliwości, które odczuwamy następnego poranka. Na szczęście tabletki na kaca są wstanie szybko postawić nas na nogi. Jednak jak one działają?

Tabletki na kaca- pierwsza pomoc w nagłej potrzebie

Tabletki na kaca to produkt, który cieszy się coraz to większą popularnością. Jednak żeby w pełni zrozumieć sposób w jaki tabletka na kaca rzeczywiście oddziałuje na nasz organizm, konieczne jest w pierwszej kolejności zrozumienie, czym tak naprawdę jest sam kac. Przede wszystkim można to wyjaśnić w bardzo prosty sposób. Zacznijmy od tego, że:

  • spożywany alkohol w nadmiarze, nie jest wstanie być efektywnie rozkładany przez wątrobę;
  • jego ilości stopniowo uwalniane są do krwioobiegu;
  • alkohol powoli zatruwa nasz organizm;
  • poranek przynosi nam szereg niepożądanych efektów ubocznych.

Tabletki na kaca mają za zadanie przyspieszyć metabolizm alkoholu i jednocześnie zadbać o to, by wątroba mogła zostać odpowiednio odciążona. Lekarstwo na kaca przyspiesza także usuwanie resztek alkoholu z naszego krwioobiegu i sprawia, że następstwa zbyt mocnej imprezy powoli odchodzą w niepamięć.

Warto jednak zauważyć, że tabletki na kaca to rodzaj pomocy doraźnej. W praktyce oznacza to, że by uniknąć kaca, należy korzystać z alkoholu w granicach zdrowego rozsądku i możliwości własnego organizmu.

Jak stosować tabletki na kaca?

Lekarstwo na kaca nie jest możliwe do przedawkowania, jednak należy stosować się do rekomendacji jego producenta. Wzięcie większej ilości leku nie sprawi, że skutki zatrucia alkoholowego znikną w znacznie szybszym czasie. Przede wszystkim tabletka na kaca powinna zostać przyjęta zaraz po przebudzeniu i powinna ona zostać popita dużą ilością wody.

Dzięki temu o wiele szybciej jej składniki zostaną przyswojone przez nasz organizm. Warto także zauważyć, że niektórzy przyjmują takie lekarstwo na kaca przed rozpoczęciem imprezy. Tak naprawdę, również jest to dość dobry pomysł. Przede wszystkim przygotuje to wątrobę do niezwykle wytężonej pracy i z pewnością pomoże zminimalizować objawy zatrucia alkoholowego, następnego dnia.

Nie jest jednak wykluczone, że druga tabletka na kaca nie będzie również potrzebna o poranku.