oczyszczanie jelit

Wzdęcia, uczucie ciężkości, zaparcia… Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z tymi przykrymi dolegliwościami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ich przyczyny mogą być różne: źle zbilansowana dieta, zbyt mała dawka aktywności fizycznej, stres, nieregularne spożywanie posiłków.

Zamiast faszerować się środkami farmakologicznymi, warto zastosować produkty naturalne. Jak oczyścić jelita ze złogów suplementami naturalnego pochodzenia?

Babka płesznik

Nasiona tej rośliny mają właściwości oczyszczające. Po zalaniu wodą należy odczekać kilka minut, a następnie wypić zawiesinę.

W połączeniu z wodą ziarna pęcznieją i zaczynają produkować galaretowatą substancję. Ułatwia ona przesuwanie się złogów w jelitach oraz przyspiesza wypróżnianie.

Jabłka

Z reguły daje się je dzieciom na drugie śniadanie do szkoły. Okazuje się, że ten tani i powszechnie dostępny owoc jest skutecznym lekarstwem na usuwanie toksyn z organizmu. Masy kałowe zalegające w jelitach powodują duży dyskomfort.

Zminimalizuje się go, włączając do jadłospisu polskie owoce. Aby w krótkim czasie odczuć pozytywne rezultaty, warto zwiększyć spożywaną ilość jabłek w ciągu dnia.

Siemię lniane

Jak oczyścić jelita ze złogów za pomocą nasion lnu? Wystarczy zalać je na noc gorącą wodą i wypić rano na czczo (dwie łyżeczki siemienia na szklankę wody).

Brązowe ziarna można zmieszać również z kefirem. Podczas kuracji nie należy zapomnieć o uzupełnianiu płynów. Wskazane jest picie co najmniej dwóch litrów wody każdego dnia.