Inhalatory to niezwykle popularne urządzenia, które pozwalają na wyjątkowo skuteczne dawkowanie leku, prosto do naszych dróg oddechowych. Zdarzają się sytuacje, w których zależy nam jednak na maksymalnej mobilności, a tradycyjne inhalatory niestety nam tego nie umożliwiają. Są to bowiem urządzenia, które wymagają stałego podłączenia do prądu, a w dodatku cechują się one dość pokaźnymi gabarytami. W sprzedaży na rynku jednak dostępne są także urządzenia w formie inhalatorów podróżnych, które pozwalają na zachowanie mobilności i wygody. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

Inhalator podróżny i jego wymiary

Inhalator podróżny z natury ma być urządzeniem o wiele mniejszym od tradycyjnego. Niemniej jednak w dalszym ciągu nawet taki inhalator może cechować się dość mocno zróżnicowanymi wymiarami. W sprzedaży znajdziemy urządzenia tzw. kieszonkowe, które bez problemu możemy nawet zmieścić do plecaka, ale także i takie, które będą już musiały znaleźć miejsce w bagażniku samochodowym. Wobec tego, który inhalator podróżny warto wybrać? Otóż w tym wypadku najlepiej będzie dopasować ten inhalator do naszych potrzebo oraz oczekiwań. Wówczas z pewnością będziemy z tego wyboru zadowoleni.

Inhalator podróżny i jego funkcjonalność

Inhalator podróżny ma nam za zadanie umożliwić wykonanie inhalacji nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Jednocześnie ze względu na kompaktowe wymiary, nie możemy oczekiwać, że taki inhalator zapewni nam parametry i funkcjonalność tradycyjnego urządzenia. Na co jednak warto zwrócić uwagę? Otóż:

  • wielkość cząsteczek inhalowanych- jest to wyjątkowo ważny parametr, gdyż niektóre leki wymagają inhalowania ich w minimalnych cząsteczkach areozolu;
  • cicha praca- głośność inhalatora podróżnego również powinna być utrzymana na minimalnym poziomie, by nie przeszkadzał on nam np. w trakcie samej podróży;
  • wymienne maski- to standardowa funkcja, którą powinien zapewnić nam każdy inhalator podróżny.
inhalator

Inhalator podróżny i źródło zasilania

Inhalator podróżny to oczywiście inhalator bezprzewodowy. Urządzenie to nie będzie wymagać od nas podłączenia do prądu, więc warto zwrócić uwagę na sposób jego zasilania. Istnieje bowiem inhalator bezprzewodowy zasilany na baterie, ale także na akumulator. Wówczas konieczne jest albo posiadanie zapasowych baterii, albo konieczność pamiętania o regularnym ładowaniu inhalatora. Ten parametr możemy jednak dopasować do własnych potrzeb i zdecydować, które rozwiązanie będzie dla nas o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze w podróży.