Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór ortezy nadgarstka jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą bowiem, jakie kwestie powinny być koniecznie uwzględnione przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym należy się sugerować przy wyborze wspomnianego produktu?

Co dokładnie należy wziąć pod uwagę, wybierając stabilizator nadgarstka?

Orteza nadgarstka powinna być przede wszystkim stworzona z oddychającego, solidnego, szybkoschnącego i przewiewnego materiału – takiego jak tutaj: www.megamedic.pl/ortezy-nadgarstka. W ten sposób można będzie mieć całkowitą pewność, że skóra nie będzie się pociła. Należy również pamiętać, aby materiał nie doprowadzał do podrażnień mechanicznych czy nie wywoływał alergii.

Bardzo istotne znaczenie ma również sama budowa wraz z dodatkowymi elementami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zadaniem ortezy jest nie tylko i wyłącznie wspieranie rehabilitacji, ale również ochrona uszkodzonego nadgarstka – . Należy zatem zadbać o to, by była wyposażona w fiszbiny usztywniające rękę czy pasy pozwalające na odpowiednią regulację.

O czym trzeba jeszcze pamiętać wybierając ortezę nadgarstka?

Warto mieć świadomość, że dostępne na rynku produkty posiadają stalki o anatomicznym kształcie od strony dłoni. Można je bez większego problemu dopasować do budowy przedramienia czy dłoni. Z kolei od strony grzbietowej dłoni będą znajdowały się fiszbiny, których zadaniem będzie wzmacnianie stabilizacji. Możliwe jest także zastosowanie specjalnych sprzączek, które będą odpowiednio połączone z wspomnianymi wcześniej pasami.

Należy wiedzieć, że ogromnym atutem części ortez dostępnych na rynku jest opcja praktycznie całkowitego rozpięcia stabilizatora. Jak wiadomo użytkownik czasami może odczuwać ból związany z tarciem materiału podczas wsuwania ortezy na opuchniętą rękę. Dzięki temu, że dany stabilizator można będzie rozpiąć, osoba zainteresowana będzie miała możliwość w pierwszej kolejności położyć ortezę na nadgarstek, a dopiero później odpowiednio dostosować przyleganie omawianego stabilizatora.

Przeczytaj także: