piknometr z termometrem

Piknometr to popularny przyrząd do pomiaru gęstości cieczy. Cechuje się on relatywnie prostą budową. Z jego obsługą poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby. Badanie przebiega sprawnie oraz bezproblemowo, jednak wymaga wysokiej dokładności. Wszystko po to, aby otrzymany wynik był zgodny z stanem rzeczywistym.

Szeroki zakres zastosowań

Piknometr może być stosowany do badania rozmaitych cieczy. Jest on uznawany za dość uniwersalny. Może jednak nie sprawdzić się w przypadku cieczy niskowrzących. Wynika to z faktu, że mogą one powodować parowanie z kapilary. Otrzymane wyniki pomiaru mogą okazać się zafałszowane.

Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku, gdy w cieczy znajdują się substancje toksyczne. Podobnie jest w przypadku związków, które relatywnie łatwo wchodzą w reakcję chemiczną. W takiej sytuacji termostat oraz wagę należy umieścić w specjalistycznej komorze rękawicowej.

Modele z termometrem

Nie każdy wie, że w sprzedaży znajdują się nie tylko modele tradycyjne.. Bez większych trudności można zakupić piknometry z termometrem. Jest on niezbędny podczas kontrolowania temperatury cieczy. Oczywiście takie przyrządy występują w różnych pojemnościach, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie.