nefrolog białystok

Poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok to placówka specjalistyczna, w której można leczyć dzieci z chorobami nerek, bądź z nadciśnieniem tętniczym. Im szybciej uda się rozpoznać chorobę, tym szybciej uda się podjąć takie działania medyczne, dzięki którym dziecko przestanie się skarżyć na dolegliwości, które towarzyszą takim chorobom.

Poradnia nefrologiczna – dla dzieci w jakim wieku?

nefrolog białystok

Do poradni nefrologicznej dla dzieci można zgłaszać się wtedy, gdy dziecko jest w dowolnym wieku. Poradnia przyjmie więc pacjentów będących jeszcze noworodkami, jak również młodzież do osiągnięcia wieku pełnoletności.

Poradnia nefrologiczna – jakie objawy wymagają skierowania na leczenie?

Rodzice, którym dziecko skarży się na ból podczas oddawania moczu, powinni zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, by wystawił skierowanie do poradni nefrologicznej. Inne objawy, które również kwalifikują dziecko do leczenia w takiej placówce to: zakażenie układu moczowego, zaburzenia związane z oddawaniem moczu (na przykład moczenie się w ciągu dnia lub w nocy), kłębuszkowe zapalenie nerek, kamica nerkowa, torbielowatość nerek, krwinkomocz, białkomocz, czy zespół nerczycowy. Tutaj znajdziesz jedną z lepszych ofert specjalistów.

Może się też zdarzyć, że dziecko będzie cierpieć na wady wrodzone układu moczowego. Jeśli występuje poszerzenie układów kielichowo-miedniczkowych, nieprawidłowe ukształtowanie anatomiczne rozpoznane w okresie płodowym, czy gdy pojawiają się odpływy pęcherzowo-moczowodowe wówczas także należy podjąć leczenie w poradni nefrologicznej.