maska do włosów

Dla niektórych pielęgnacja włosów polega na umyciu ich każdego dnia albo kilka razy w tygodniu i po sprawie. Są jednak tacy, którzy przykładają się do tej czynności zdecydowanie bardziej dokładnie. W co warto zainwestować chcąc mieć piękne i lśniące włosy oraz móc cieszyć się nimi przez długi lata? Jedną z bardziej znanych form dbania o włosy jest używanie maski do włosów. Co to takiego? Jak się jej używa i dlaczego warto ją zastosować?

Maska do włosów – co to takiego? 

Jak się okazuje pielęgnacja włosów to więcej niż umycie ich, rozczesanie i związanie w kucyk, czy warkocz. Pielęgnacja włosów składa się również z ich ciągłego odżywania, regeneracji oraz używania produktów, które je wzmocnią i dodadzą basku. Dobrze dobrana maska do włosów (do kupienia tutaj) sprawi, że fryzura będzie piękna, trwała, a do tego włosy będą zdrowe przez długi okres czasu. Czym właściwie jest maska do włosów? Jest to kosmetyk, dzięki któremu włosy zostają wzmocnione i odżywione, a do tego zregenerowane. Maskę zazwyczaj stosuje się przed myciem włosów i należy ją trzymać na głowie dłużej niż inne produkty do pielęgnacji włosów jak balsam, czy odżywka. 

Maska do włosów – rodzaje

Istnieją różne maski do włosów o konkretnych zastosowaniach. Maski są inne pod względem skuteczności, składu chemicznego, sposobu użycia, a także intensywności działania. Oto kilka z nich:

– maska do włosów farbowanych
– maska przeznaczona do konkretnego koloru włosów
– maska do włosów zniszczonych
– maska do włosów kręconych
– maska do włosów osłabionych
– maska na porost włosów
– maska do włosów cienkich i słabych
– mastka do włosów matowych
– maska do włosów przetłuszczających się

Maska do włosów – co powinna mieć w swoim składzie?

Każda z wybranych rodzajów masek do włosów ma swoje własne właściwości, które są odpowiednie do wybranego rodzaju włosów. Co powinny mieć w swoim składzie maski do włosów? Dobrze jeśli maski do włosów zawierają takie składniki jak:

– kreatyna
– lanolina
– panthenol
– aminokwasy
– witaminy
– kwasy tłuszczowe
– biotyna

Maska do włosów często zawiera w swoim składzie wyciągi roślinne. Takie substancje aktywnie odżywiają, regenerują i naprawiają zniszczone włosy. Są także źródłem minerałów i witamin oraz pobudzają cebulki do wzrostu. To jakie rośliny są wykorzystywane w danej masce zależy od wielu czynników, ale są też uniwersalne rośliny dostępne w wielu produktach jak: aloes, awokado, ekstrakt z kiełków soi, wyciąg z pędów bambusa oraz pokrzywy, olej lniany, wyciąg ze skrzypu polnego, algi, rumianek, żeń-szeń oraz hibiskus.