miłorząb

Miłorząb jest jednym z najbardziej popularnych i szeroko dostępnych na rynku suplementów zdrowotnych dla mózgu. Korzyści z tego suplementu są dobrze znane każdemu, kto ma nawet przelotną znajomość jego zastosowań – jest on używany do wszystkiego, od pomocy tym, którzy cierpią z powodu utraty pamięci do leczenia udarów i migreny. Ale co to tak naprawdę znaczy? Czym jest Miłorząb, dlaczego poprawia funkcjonowanie mózgu i jak można skorzystać z jego zalet bez wydawania setek złotych? Przyjrzyjmy się temu.

Co to jest Miłorząb? 

Miłorząb to drzewo pochodzące z Chin, gdzie było używane medycznie przez tysiące lat. Współczesne badania wydają się wskazywać, że zioło, które jest obecnie często spożywane w postaci ekstraktu znanego jako EGb 63-34, może poprawić funkcje poznawcze. W przeciwieństwie do większości boosterów mózgu na rynku, ginkgo jest całkowicie naturalne, więc nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które można znaleźć w większości suplementów. Miłorząb nie jest tylko dla osób starszych. Zioło to jest często zalecane dla ludzi w każdym wieku, którzy mają historię utraty pamięci, trudności w uczeniu się lub inne problemy neurologiczne. Dodatkowo stwierdzono, że ginkgo zmniejsza ryzyko rozwoju demencji i choroby Alzheimera. 

Miłorząb –  korzyści dla mózgu 

– Korzyści płynące z miłorzębu japońskiego odnoszą się przede wszystkim do jego wpływu na komórki mózgowe, ale może on być również silnym antyoksydantem i środkiem przeciwzapalnym. Poprzez zwiększenie zdrowia neuronów, może zmniejszyć ryzyko rozwoju demencji i choroby Alzheimera. 

– Miłorząb jest silnym wzmacniaczem pamięci. Stwierdzono również, że poprawia pamięć krótkotrwałą i długotrwałą oraz zmniejsza ryzyko rozwoju zaburzeń poznawczych w czasie. 

– Miłorząb może pomóc zwiększyć przepływ krwi do mózgu i zwiększyć aktywność mózgu. – Wykazano również, że jest skutecznym środkiem w leczeniu migreny, bólu głowy i innych rodzajów bólu głowy. 

Jak przyjmować miłorząb dla zdrowia mózgu? 

– Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się przyjmowanie suplementów ginkgo w połączeniu ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami. 

– Ponieważ Miłorząb jest naturalnym ziołem, może być przyjmowane doustnie w postaci kapsułek, tabletek lub płynu. Jedno badanie wykazało, że forma płynna wchłaniała się lepiej niż inne formy, ale wszystkie wykazały pozytywne wyniki. 

– Ponieważ jest to naturalnie słodki smak, można go przyjmować z wodą lub innymi napojami. Nie są znane żadne skutki uboczne ani zagrożenia dla zdrowia związane ze spożywaniem ginkgo. 

Miłorząb – dla zdrowego mózgu

Czy Miłorząb jest tego warty? Miłorząb jest silnym ziołem zdolnym do poprawy zdrowia mózgu i zwiększenia funkcji poznawczych, ale dowody na jego skuteczność są dalekie od rozstrzygających. Przy tak wielu lepszych opcjach na rynku, trudno jest uzasadnić zakup tego suplementu. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę wysoki koszt suplementów ginkgo. Możliwe jest, że Miłorząb może być przydatny do poprawy pamięci krótkotrwałej, a także przepływu krwi do mózgu i ogólny wzrost funkcji poznawczych. Istnieje jednak wiele tanich i skutecznych suplementów, które mogą osiągnąć te rzeczy. Tylko osoby cierpiące na znaczną utratę pamięci lub mające jakiekolwiek problemy neurologiczne powinny rozważyć zakup. Dla wszystkich innych, nie jest to warte wydatku.