Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób otrzymuje skierowanie na laserowe leczenie żylaków. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób powinno się przygotować do omawianego zabiegu.

Laserowe leczenie żylaków – wskazania

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na bazie badań i przeprowadzonego wywiadu lekarz podejmuje bardzo ważną decyzję dotyczącą sposobu leczenia. W zdecydowanej większości przypadków, gdy żylaki będą dawały objawy, konieczne będzie wdrożenie odpowiedniej terapii. Należy mieć świadomość, że pacjenci przeważnie skarżą się na różnego rodzaju dyskomfort w kończynach dolnych. Godny uwagi jest fakt, że bardzo nieprzyjemne odczucia w zdecydowanej większości przypadków będą nasilały się pod koniec dnia lub po dłuższym staniu. Ponadto chorzy często zgłaszają pieczenie czy ból.

Laserowe leczenie żylaków – w jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

W momencie, gdy określony pacjent został zakwalifikowany do laserowego leczenia żylaków, musi się odpowiednio przygotować do tego zabiegu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najnowszym sposobem leczenia omawianych żylaków jest procedura EVLT. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem wykonać wszystkie konieczne badania laboratoryjne. Zalicza się do nich m.in. morfologię czy zbadanie układu krzepnięcia. Pacjenci, którzy przyjmują leki oddziałujące na układ hormonalny czy wpływające na układ krzepnięcia krwi powinni koniecznie poinformować o tym fakcie lekarze, który będzie przeprowadzał zabieg laserowego leczenia żylaków.