pielęgnacja włosów

Mocno zniszczone włosy to wielki problem natury estetycznej, ale też ryzyko, że zaczną się one łamać, co doprowadzić może do znacznego przerzedzenia czupryny. Niezbędna jest zatem odpowiednia pielęgnacja włosów, które ucierpiały wskutek inwazyjnej koloryzacji czy innych szkodliwych zabiegów.

Godne polecenia zabiegi u fryzjera

Jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto zdecydować się na zabiegi pielęgnacyjne i odbudowujące włosy u fryzjera. Są one zwykle znacznie skuteczniejsze niż domowa pielęgnacja, a to dlatego, że odbywają się z użyciem profesjonalnych środków. Często są to ampułki z silnie skoncentrowanymi składnikami odżywczymi, co oznacza, że działają one znacznie skuteczniej i intensywniej niż zwykłe kosmetyki do włosów, jakie można stosować w domu. Dzięki temu włosy mogą odzyskać życie, blask i sprężystość nawet po jednym zabiegu, a ich cała seria może uchronić je przed skruszeniem się czy ryzykiem ścięcia. Sprawdź ofertę szamponów i odżywek tutaj.
Duże znaczenie ma też stosowana w większości salonów sauna. Intensyfikuje ona działanie kosmetyków, gdyż otwiera łuski włosów. W domu trudno o taki efekt.

pielęgnacja włosów

Domowa pielęgnacja

W każdym innym przypadku, ale też wówczas, gdy pasma nie są aż tak zniszczone, powinny wystarczyć zabiegi domowe. Niezbędna będzie dobra maska do włosów, którą na początku warto stosować co 3-5 dni, a potem, po poprawieniu kondycji pasm, na przykład raz w tygodniu. Maska zadziała najlepiej, gdy pozostawi się ją na włosach dłuższy czas, na przykład godzinę, pod ciepłym kompresem.
Świetnym remedium na zniszczone włosy jest też ich olejowanie.