Płyn micelarny ma bardzo wielu zwolenników, którzy decydują się wykorzystywać go jako idealny preparat do przemywania twarzy i jej odświeżania. Woda micelarna może być jednak stosowana także do zmywania makijażu dziennego, który nie jest wodoodporny, kiedy przeszkadza nam zbyt tłusta i zdecydowanie gęstsza konsystencja mleczek i olejków do demakijażu. Kiedy jednak wybieramy płyn micelarny, to bardzo ważnym czynnikiem jest zwracanie uwagi na skład produktu, aby był w pełni naturalny i pozbawiony zapychających składników.

Naturalny płyn micelarny, do czego nam się sprawdzi?

Naturalny płyn micelarny (dostępny tu) może rzeczywiście odświeżyć skórę, a także sprawić, że będzie ona lepiej się prezentować. Musimy jednak wiedzieć, jak używać produktu, aby nie tylko nie zapychał porów, ale także, aby nie powodował uczucia ściągnięcia. Na wielu tego typu preparatach mamy informację, że powinniśmy zmyć płyn micelarny wodą, kiedy jednak zależy nam na tym, aby produkt sam w sobie dawał się używać, to musimy wybrać odpowiedni dla siebie specyfik. Będziemy mogli wykorzystywać go do:

  • codziennego odświeżania skóry w ciągu dnia, 
  • jako kosmetyk, który przygotuje skórę do przyjęcia kremów i różnego rodzaju toników, 
  • do zmywania delikatnego, jednak niewodoodpornego makijażu. 

Czy płyn micelarny może być stosowany przez wszystkich?

Woda micelarna może być stosowana przez wszystkie osoby, niezależnie od rodzaju cery. Musimy jednak mieć świadomość, że należy wybrać odpowiedni rodzaj kosmetyku, który będzie w pełni naturalny, a także nauczyć się go stosować. Nie każdy kosmetyk może bowiem być pozostawiony na skórze, bez konieczności zmywania go wodą. Należy przeczytać na opakowaniu, czy płyn micelarny, który dla siebie wybraliśmy, może być stosowany samodzielnie, a także, czy zaraz po jego użyciu nie będziemy musieli przemyć twarzy wodą i zastosować tonik. Płyny micelarne w niektórych przypadkach naruszają naturalną barierę skóry, dlatego zaleca się użycie po nich toniku. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku skóry wrażliwej, która jest skłonna do podrażnień, zaczerwienień, ale także do uczuleń. Tutaj bardzo ważne jest nie tylko odpowiednie użytkowanie kosmetyku, ale także dobranie takiego, który w składzie nie będzie miał żadnych zapychających, a także uczulających składników. Naturalny skład w tym przypadku sprawdzi się najlepiej i tylko na zakup takiego kosmetyku warto się zdecydować.