tabletki na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna występuje, gdy ruch, który widzisz, różni się od tego, który odczuwa Twoje ucho wewnętrzne. Może to powodować zawroty głowy, mdłości i wymioty. Choroba lokomocyjna może wystąpić w samochodzie, w pociągu, samolocie, na łodzi lub w parku rozrywki. Choroba lokomocyjna może sprawić, że podróżowanie będzie nieprzyjemne, ale istnieją strategie zapobiegania i leczenia tej choroby. 

Przeciwdziałanie chorobie lokomocyjnej

Unikanie sytuacji, które powodują chorobę lokomocyjną, to najlepszy sposób, aby jej zapobiec, ale nie zawsze jest to możliwe podczas podróży. Poniższe strategie mogą pomóc Ci uniknąć lub zmniejszyć chorobę lokomocyjną. Siadaj z przodu samochodu lub autobusu. Wybierz miejsce przy oknie w samolotach i pociągach. Jeśli to możliwe, spróbuj położyć się, zamknąć oczy, spać lub patrzeć na horyzont.

Bądź nawodniony, pijąc wodę. Ogranicz napoje alkoholowe i zawierające kofeinę. Jedz często małe ilości jedzenia. Unikaj palenia. Nawet zaprzestanie na krótki okres czasu pomaga. Spróbuj odwrócić swoją uwagę za pomocą czynności, takich jak słuchanie muzyki. Stosuj pastylki smakowe, takie jak cukierki imbirowe. Stosuj leki na chorobę lokomocyjną. Leki mogą być stosowane w celu zapobiegania lub leczenia choroby lokomocyjnej, chociaż wiele z nich powoduje senność.

Porozmawiaj z pracownikiem służby zdrowia, aby zdecydować, czy powinieneś brać leki na chorobę lokomocyjną.  Choroba lokomocyjna występuje częściej u dzieci. Niektóre leki stosowane do zapobiegania lub leczenia choroby lokomocyjnej nie są zalecane dla dzieci. Należy porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia o lekach i prawidłowym dawkowaniu leków na chorobę lokomocyjną dla dzieci. Należy podawać tylko zalecaną dawkę. Chociaż leki na chorobę lokomocyjną mogą powodować senność, u niektórych dzieci może to mieć odwrotny skutek, powodując, że będą bardzo aktywne. Zapytaj swojego lekarza, czy powinieneś podać dziecku dawkę testową przed podróżą.

Co najlepiej wziąć na chorobę lokomocyjną?

Jeśli doświadczasz choroby lokomocyjnej, pomocne mogą okazać się tabletki na chorobę lokomocyjną z https://a-manada.pl/tabletki-na-chorobe-lokomocyjna. Leki bez recepty są często sugerowane dla tych, którzy czują mdłości podczas podróży. Jest to lek przeciwhistaminowy, który działa poprzez zapobieganie uczuciu choroby i tłumienie odruchu wymiotnego.

Lek może powodować uczucie senności i zakłócać działanie innych leków, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą przed ich zażyciem. Ważne jest również, aby uzyskać poradę medyczną, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Innym znanym lekiem na chorobę lokomocyjną jest cynaryzyna, która występuje w tabletkach. To również wiąże się ze skutkami ubocznymi, więc najlepiej porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia o tym, które leki na chorobę lokomocyjną są dla Ciebie najlepsze.