Poduszka ortopedyczna - jak wybrać najlepszą

Poduszki ortopedyczne służą zapobieganiu i łagodzeniu przebiegu schorzeń dotyczących kręgosłupa szyjnego oraz w wypadku powstawania urazów w tym rejonie zmniejszać ich skutki. Dzięki zastosowaniu poduszek zapewnione jest  prawidłowe ułożenie głowy i szyi  tak by sen był przyjemny i umożliwiał maksymalnie efektywną regenerację. Dostępne są nie tylko poduszki ortopedyczne służące do spania, ale również takie, które poprawiają komfort siedzenia jak poduszka rehabilitacyjna i ergonomię jazdy samochodem.

Wykorzystywane materiały 

Najczęściej wykorzystywanym do produkcji poduszek materiałem jest pianka termoplastyczna z pamięcią kształtu. Jego właściwości  zapewniają, że pod wpływem temperatury poduszka, dostosowuje się do ciała jej użytkownika. Materiał wykazuje cechy hipoalergiczne, dzięki temu świetnie sprawdzi się dla alergików.  

Jak wybrać poduszki ortopedyczne do spania?

Najlepszy kształt poduszki ortopedycznej jest zależny przede wszystkim od pozycji, w jakiej śpi dana osoba. Najczęściej spotykane są poduszki przypominające kształtem dwa wałki, ten rodzaj jest odpowiedni do spania na boku i na plecach. Dla osób, śpiących przez większą ilość czasu na plecach najkorzystniejsza będzie poduszka ortopedyczno – anatomiczna, wyprofilowana w sposób zapewniający głowie i szyi ułożenie neutralne. Jeśli ktoś często zmienia pozycje snu, może wybrać poduszkę w typie ergonomicznym, która spośród poduszek ortopedycznych jest najbardziej zbliżoną do tradycyjnej poduszki.

Poduszka ortopedyczna

Należy pamiętać o możliwości wyboru rozmiaru, wiele modeli poduszek występuje w różnych wielkościach, by można było je dobrać indywidualnie, uwzględniając budowę ciała użytkownika.

Na jakie dodatki warto zwrócić uwagę przy wyborze poduszki?

Po podjęciu decyzji o kształcie poduszki ortopedycznej należy poświeć chwilę na wybór jej zewnętrznej warstwy. W ofercie sklepu MegaMedic znaleźć można poduszki z warstwą ogrzewającą, chłodzącą lub antybakteryjną.