Wyboru lekarza rodzinnego nie warto przekładać na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom jest to dosyć istotna decyzja. Lekarz rodzinny stanowi bowiem pierwszą linię frontu w walce z groźnymi chorobami, dba na co dzień o nasze zdrowie i zajmuje się szeroko rozumianą profilaktyką.

O czym pamiętać przy wyborze przychodni?

W przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości zwykle w pierwszej kolejności szukamy pomocy u lekarza rodzinnego. Przychodnie POZ zapewniają szybkie terminy wizyt. Można tutaj liczyć na dokładną diagnostykę oraz szeroko rozumiane działania profilaktyczne, czyli miedzy innymi szczepienia ochronne. Warto podkreślić, że pacjent ma prawo wybrać przychodnię i lekarza rodzinnego, do którego chce chodzić. Zmiany można dokonać nie częściej niż dwa razy w ciągu roku. W tym celu pacjent musi wypełnić odpowiedni formularz.

Wiele osób zastanawia się, czym powinna cechować się dobra przychodnia Białystok to miasto, w którym nie brakuje publicznych placówek zdrowotnych z prawdziwego zdarzenia. Przede wszystkim pacjent powinien mieć pełen dostęp do swojej historii leczenia oraz mieć możliwość wykonania badań profilaktycznych. Ponadto przychodnie z Białegostoku dysponują wykwalifikowaną kadrą medyczną.

Dobra przychodnia przede wszystkim dba o dobro każdego pacjenta. Zapewnia wykwalifikowaną kadrę lekarzy, pielęgniarek oraz położnych. Kiedy zdrowie szwankuje, to właśnie przychodnia POZ jest pierwszym miejscem, do którego trzeba się udać. Lekarz rodzinny w razie potrzeby może skierować na dodatkowe badania lub na konsultacje u specjalisty.