Siarka organiczna (MSM) – właściwości i efekty stosowania


Siarka organiczna, znana również pod nazwą metylosulfonylometan, jest naturalnym pierwiastkiem obecnym w organizmie człowieka. Razem z innymi związkami odpowiada za prawidłową pracę stawów i kości. Polecana jest również w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, ze względu na swoje bakteriobójcze i oczyszczające właściwości. Czym jest siarka organiczna MSM i jakie efekty przynosi suplementacja danego związku?

Siarka organiczna – właściwości związku


MSM siarka organiczna na stawy przede wszystkim redukuje stan zapalny, jednocześnie zmniejszając obecny ból, obrzęki i sztywność. Z tego względu suplementacja danego związku polecana jest osobom starszym oraz sportowcom cierpiącym na choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Siarka MSM posiada również właściwości bakteriobójcze, oczyszczające i dezynfekujące. Z tego względu obserwowany jest jej pozytywny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Siarka w tabletkach zalecana jest również alergikom oraz osobom cierpiącym na choroby skórne, w postaci m.in. trądziku różowatego.

Dawkowanie MSM


Siarka obecna jest m.in. w warzywach, świeżych owocach, produktach zbożowych, a także krowim mleku. Ze względu na niewielką przyswajalność zalecana jest jednak jej suplementacja. Siarka w tabletkach powinna być przyjmowana w ilości od 1 do 4 g na dobę. Optymalną dawką będzie 50 mg na każdy kilogram masy ciała.

Siarka organiczna na stawy


Siarka organiczna w aptece Nowafarmacja.pl jest znana przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwzapalnych. MSM hamuje tzw. kompleks białkowy, obecny w przypadku stanów zapalanych w organizmie. Dodatkowym atutem związku jest obniżenie produkcji cytokin powiązanych z ogólnoustrojowym zapaleniem.

Siarka organiczna a pielęgnacja skóry, włosów i paznokci


Siarka jako suplement wspiera procesy regeneracyjne naskórka. Z tego względu MSM hamuje procesy starzenia, jednocześnie wzmacniając białka włosów i paznokci. Siarka organiczna jest szczególnie pomocna w zwalczaniu chorób skórnych, takich jak AZS oraz łuszczyca. Dzięki suplementacji paznokcie stają się twardsze i znacznie odporniejsze na czynniki zewnętrzne.