Objawy niewydolności żylnej w organizmie spowodowane są nieprawidłowym przepływem krwi przez naczynia krwionośne. Do powyższych objawów krążeniowych należą bóle i obrzęki nóg oraz żylaki. W przypadku tych dolegliwości można stosować pomocniczo leki roślinne, które mają na celu poprawę krążenia krwi w naczyniach.

Niewydolność żylna kończyn dolnych

Objaw ciężkich nóg, ból oraz ich obrzęk może być pierwszym objawem zespołu niewydolności żylnej. Jest to związane z nieprawidłowością w działaniu zastawek żylnych. Niewydolność żylna może być także spowodowana zakrzepicą żył głębokich, co skutkuje powstaniem zespołu pozakrzepowego.

Nieprawidłowo funkcjonujące żyły ulegają rozciągnięciu oraz poszerzeniu, co jest widoczne na skórze w postaci żylaków. Dzieje się tak dlatego, ponieważ krew, przepływająca przez żyłę, ulega cofnięciu z powodu dysfunkcji zastawek. Efektem tego jest zastój płynu w obrębie naczynia, co powoduje nacisk na jego ścianki, wypychanie ich oraz rozciąganie. Takie zdeformowane naczynia są widoczne na skórze w postaci żylaków.

Venoforton jest lekiem roślinnym wspomagającym zaburzenia układu krążenia

Leczenie niewydolności żylnej polega na leczeniu zachowawczym. W ciężkich przypadkach stosuje się zabiegi chirurgiczne, które mają wyeliminować możliwość powstawania zakrzepów w żyłach głębokich. Aby temu zapobiec, szczególnie przy pierwszych, niepokojących objawach niewydolności, należy stosować wspomagającą terapię naturalną w postaci leków roślinnych takich jak Venoforton z serwisu LekiNatury.
Jest to lek roślinny o następującym, naturalnym składzie, takim jak:

  • wyciąg z owoców kasztanowca
  • nalewka z miłorzębu
  • nalewka z kwiatostanu głogu
  • wyciąg z ziela jemioły
  • nalewka z ziela arniki

Składniki naturalne zawarte w Venofortonie powodują wzmocnienie i uszczelnienie naczyń krwionośnych. Mają działanie przeciwzapalne oraz przeciwzakrzepowe. Lek jest szczególnie polecany w objawach niewydolności żylnej kończyn dolnych oraz niewydolności krążenia mózgowego.