Laktatory szpitalne to urządzenia, które są wykorzystywane na oddziałach położniczych. Umożliwiają one skuteczne i bezbolesne odciąganie pokarmu kobiecego. Co ważne, laktatory szpitalne charakteryzują się długą żywotnością oraz wygodą użytkowania.
Dlaczego należy karmić dziecko mlekiem kobiecym?
Pokarm naturalny zawiera nie tylko witaminy, sole mineralne i inne potrzebne składniki odżywcze, ale również przeciwciała chroniące dziecko przed potencjalnym rozwojem infekcji. Jego skład jest dobrany w zależności od wieku, stanu zdrowia i potrzeb malucha oraz zmienia się wraz z jego rozwojem. Co ciekawe, skład mleka matki ulega zmianie nawet w cyklu dobowym.
Czy mleko może być podawane za pomocą butelki ze smoczkiem?
Najwygodniejszym i polecanym przez lekarzy sposobem karmienia jest przystawianie dziecka do piersi. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Dzieci urodzone przedwcześnie, przez cesarskie cięcie lub o niskiej masie urodzeniowej dość często mają problemy z odpowiednim chwyceniem piersi oraz efektywnym ssaniem. Mimo to, zalecane jest podawanie im mleka matki. Może się to z powodzeniem odbywać za pomocą butelki ze smoczkiem.
W tym celu pokarm musi być uprzednio ściągnięty za pomocą laktatora. Na szczęście na oddziałach położniczych dostępne są laktatory szpitalne (https://milklab.pl/30-laktatory-szpitalne). Są to urządzenia, które cechują się wysoką trwałością oraz żywotnością. Są przystosowane do intensywnej pracy przez bardzo długi czas. Tego typu urządzenia posiadają wymienne końcówki. Dzięki temu po zakończeniu użytkowania przez jedną pacjentkę, sprzęt po jego dezynfekcji może być udostępniony kolejnej. Urządzenia te pracują dość cicho, posiadają dużą moc ssania oraz możliwość dostosowania ustawień pracy do indywidualnych preferencji danej pacjentki. Co ważne, w niektórych placówkach istnieje również możliwość użyczenia tego typu profesjonalnych urządzeń do użytku domowego.