Banki mleka

Każda mama wie, że najlepsze co może dać swojemu nowo narodzonemu dziecku, to swoje mleko. Jest to najbardziej wartościowy pokarm dla każdego maluszka, który ma decydujący wpływ na jego prawidłowy rozwój. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy matka nie może karmić, np. urodziła przedwcześnie i nie ma pokarmu. W takich sytuacjach pomagają banki mleka.

Mleko kobiece od honorowych dawczyń

Mleko, które znajduje się w bankach mleka, darowane jest przez inne matki, które zupełnie bezinteresownie chcą się podzielić swoim pokarmem. Mają zazwyczaj go na tyle dużo, że wystarcza dla ich własnego dziecka i jeszcze zostaje naddatek. Matki nie pobierają za to żadnej zapłaty, a także samo mleko otrzymują potrzebujące dzieci zupełnie za darmo. Nie pobierane są z tego tytułu żadne opłaty. Ta niezwykła inicjatywa jest całkowicie bezinteresowna.

Każda kobieta, która zdecyduje się na ten wyjątkowy czyn, otrzymuje specjalny laktator, który pozwoli jej w sposób sterylny i wygodny odciągać nadmiar pokarmu. Z każdą ochotniczką jest również przeprowadzany wywiad oraz musi poddać się podstawowym badaniom, które udzielą najważniejszych informacji o jej stanie zdrowia. Kobieta oddająca mleko musi również dbać o swój styl życia. Nie może palić, pic alkoholu i napojów z kofeiną, a także pilnować lekkostrawnej i zdrowej diety. Dzięki temu pewne jest, że pokarm jest w pełni wartościowy i można podawać go innym maluszkom. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie MilkLab.pl.

Banki mleka

Mleko, które zostanie odciągnięte, musi również dotrzeć do banku mleka we właściwym czasie. Ono również poddawane jest badaniom, a ostatecznie zamrażane i w takiej postaci oczekuje na podanie innemu dziecku. Wszytko odbywa się w odpowiednich i przede wszystkim higienicznych warunkach, co gwarantuje, że pokarm jest zdrowy i pełnowartościowy. Potrzebujące dzieci otrzymują go całkowicie za darmo.