Kiedy kobieta wybiera się do lekarza endokrynologa, zazwyczaj oznacza to, że została już wstępnie zdiagnozowana na przykład przez lekarza rodzinnego. Taka kobieta może też sama udać się do specjalisty kiedy stwierdzi, że najprawdopodobniej przyczyną jej złego samopoczucia są właśnie problemy z tarczycą.

Powszechne kłopoty

Problemy z tarczycą są dzisiaj bardzo powszechne. Najczęściej dotykają one kobiet. Wiele kobiet cierpi na niedoczynność tarczycy i musi zażywać hormony. Takie tabletki trzeba zażywać już do końca życia. Choroba Hashimoto także dotyka mnóstwo kobiet. Chora tarczyca powoduje szereg nieprzyjemnych skutków. U kobiet z niedoczynnością jest to przybieranie na wadze i przenikające uczucie zimna, a także sucha skóra i zaparcia. Są to bardzo nieprzyjemne symptomy. Z kolei kobiety z Hashimoto zmagają się z permanentnym stanem zapalnym.

Zmiana stylu życia

Badanie USG tarczycy pozwala lekarzowi określić stan tego organu. Jest to badanie szybkie i absolutnie bezbolesne. Jest to właściwe podstawowe badanie w gabinecie endokrynologicznym. Każdy lekarz może je wykonać jeśli tylko posiada sprzęt. Warto wybrać się do dobrego lekarza, który jest specjalistą w odczytywaniu obrazu USG. Tylko wtedy można mieć pewność, że została postawiona właściwa diagnoza. Chora tarczyca jest wezwaniem do zmiany stylu życia. Na pewno trzeba zadbać o dietę, zacząć uprawiać sport i ograniczyć stres. Badanie USG tarczycy można łatwo wykonać w przychodni CMRyska.pl.