chusteczki higieniczne

Współczesne tempo życia dyktuje swoje własne zasady. Szybkie obiady, szybki transport, szybka pielęgnacja. Nie każda kobieta ma czas i możliwości, aby pod koniec dnia poświęcić się zabiegom pielęgnacyjnym. W takim przypadku z pomocą mogą przyjść chusteczki kosmetyczne do makijażu.

Początki chusteczek higienicznych i ich zastosowanie

chusteczki higieniczne

Początkowo chusteczki były przeznaczone dla pilotów i astronautów, a materiałem, z którego je wykonano, była włóknina. Później, gdy jako materiału użyto mikrowłókien i delikatniejszych impregnatów, chusteczki higieniczne opracowano z myślą o pielęgnacji niemowląt. To właśnie gwiazdy i publiczność jako pierwsze doceniły zalety chusteczek. Pod koniec lat 90-tych chusteczki na stałe zagościły w życiu nowoczesnych kobiet. Obecnie istnieje wiele chusteczek kosmetycznych.

Różnorodność chusteczek higienicznych

Tak duża popularność chusteczek wynika z ich wygody i łatwości użycia. Chusteczki kosmetyczne z łatwością zmieszczą się nawet w małej damskiej torebce, ich użycie nie wymaga żadnych dodatkowych środków i jest samo w sobie proste (wystarczy przetrzeć twarz). Chusteczek można używać wszędzie: na wycieczce, w transporcie, na pikniku lub podczas imprez publicznych.

O ile krem lub szampon można dobrać do rodzaju skóry lub włosów, o tyle chusteczki higieniczne w pudełku są odpowiednie dla absolutnie każdego, dzięki odpowiednio dobranemu składowi impregnatu. Każdy rodzaj chusteczki ma oczywiście swój własny skład. Istnieje jednak wiele rodzajów chusteczek kosmetycznych do wyboru.

Na przykład, istnieją chusteczki do pielęgnacji. Są to chusteczki higieniczne (do higieny intymnej), odświeżające, dezodoranty i chusteczki dla dzieci. Różnią się one przede wszystkim sposobem impregnacji. Impregnat dla dzieci i skóry wrażliwej jest łagodniejszy i zawiera dużą ilość składników ziołowych.