Test ciążowy pozwala kobiecie uzyskać informacje o tym, czy zaszła w ciążę. Każda z kobiet doskonale wie, do czego służy ten przedmiot. Testy ciążowe możemy zakupić w aptekach online, które dają szeroki asortyment i atrakcyjne ceny. Na uznanie zasługuje test ciążowy strumieniowy. Czym wyróżnia się ten produkt? Kiedy warto z niego skorzystać? O czym musimy wiedzieć?

Test ciążowy strumieniowy

Test tego typu bywa także nazywany testem flamastrowym. Jest wykonywany przez zdjęcie nasadki testu i podstawienie końcówki pod strumień moczu. Możemy także zanurzyć produkt w pojemniku z moczem. Co ciekawe, dostępne są testy w wersji cyfrowej, które dodatkowo wskazują tydzień ciąży. Zamiast kresek, na takim teście znajduje się napis pregnant – ciąża, lub not pregnant – brak ciąży. Producenci stosują także oznaczenia w formie plusa lub minusa. Istnieje wiele ciekawych opcji, które może wykorzystać kobieta. Popularnością cieszy się zestaw domowych testów, który jest odpowiedni dla kobiet planujących ciąże. 

Testy ciążowe

Jeżeli na teście widnieje jedna kreska, zazwyczaj jest to równoznaczne z brakiem ciąży. W sytuacji, gdy miesiączka nie pojawia się przez kolejne dni, można powtórzyć test. Dwie kreski z kolei oznaczają zajście w ciążę. Kolejny krok to wizyta u ginekologa, który potwierdzi wynik i wskaże dalsze postępowanie w razie ciąży. Czasami na teście pojawia się drugi bledszy pasek, przez co wynik nie jest jednoznaczny.

To oznacza, że w momencie wykonywania testu, stężenie hormonu HCG we krwi było zbyt niskie. Wynik testu ciążowego może być pozytywny lub negatywny, o czym wiedzą kobiety. Poza domowymi testami, istnieją też modele laboratoryjne,, które są wiarygodne i wykrywają obecność gonadotropiny kosmówkowej we krwi pacjentki. To od kobiety zależy, jaki rodzaj testu ciążowego wybierze. 

Cena testu strumieniowego nie jest wysoka. Najczęściej za produkt zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych, przy czym istnieją też droższe rozwiązania. Faktem jest, że testy ciążowe różnią się między sobą czułością wykrywania gonadotropiny kosmówkowej, co wpływa na skuteczność. Niektóre z nich pokazują wynik prawidłowy wtedy, gdy stężenie HCG przekracza 1000 lU/l.

Ich użycie jest banalnie łatwe. Powinniśmy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta. Gdzie zakupimy skuteczne testy ciążowe? Bardzo dobrym wyborem jest zakup w internetowej aptece. Nie trzeba wychodzić z domu, aby zamówić przydatne produkty. Test ciążowy strumieniowy jest jednym z najbardziej popularnych produktów.