Kinesiotaping to bardzo ciekawa metoda, którą od kilku lat stosuje się w coraz bardziej rosnącej liczbie gabinetów fizjoterapii i rehabilitacji. Warto dowiedzieć się o niej i jej zastosowaniach nieco więcej, ponieważ jak się okazuje, taping ma duży potencjał radzenia sobie nie tylko z kontuzjami, ale również problemami wywołanymi niewłaściwym trybem życia. Czym jest taping i do czego się go używa?

Kinezio taping kurs – czego można się na nim dowiedzieć

Kurs tapingu to doskonałe miejsce, w którym dowiedzieć się można szczegółów, dotyczących tej nowatorskiej metody. Taping polega na oklejaniu pewnych partii ciała specjalnymi, elastycznymi taśmami, które wpływają na napięcie skóry, a pośrednio również na mięśnie. Dzięki temu taping znajduje wiele zastosowań i korzystać mogą z niego:
– sportowcy i trenerzy,
– wszystkie osoby po kontuzjach,
– ludzie wykonujący pracę w niewłaściwych pozycjach ciała,
– fizjoterapeuci.
Kinesio kurs pozwala na opanowanie metody, która znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w sporcie, ale również w codziennym życiu i rehabilitacji pozabiegowej.

Zastosowania kinesiotapingu

Metoda działa przeciwbólowo. Udowodniono, że napięcie i lekkie uniesienie skóry, a także zwiększenie dystansu pomiędzy skórą a mięśniami, które uzyskuje się dzięki tapingowi pozwala na zmniejszenie czucia skórnego, co przekłada się w dużej mierze na zmniejszenie odczuwania bólu mięśni. Taping pozwala również na łagodzenie skutków kontuzji, bólów kręgosłupa, czy nadmiernego napięcia mięśni – tak powszechnego wśród osób pracujących przy komputerze.