Dygestoria laboratoryjne

Aby stworzyć profesjonalne laboratorium w pierwszej kolejności należy postawić na wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

Bez specjalistycznego sprzętu bardzo trudno będzie wykonać prawidłowe badania w krótkim czasie. Jak powszechnie wiadomo, jednym z najważniejszych elementów każdego laboratorium są oczywiście dygestoria laboratoryjne.

Czym tak naprawdę są dygestoria laboratoryjne?

Dygestorium najprościej rzecz mówiąc to nic innego, jak popularny wyciąg laboratoryjny, który najczęściej występuje w postaci przeszkolonej komory w kształcie obszernej szafy. Dygestoria wyposażone są także w specjalne wentylatory, które odpowiadają za wydmuchiwanie powietrza poza teren laboratorium.

Dygestoria laboratoryjne

Jednym z głównych zadań dygestorium jak łatwo się domyślić, jest zapobieganie wydostawaniu się szkodliwych substancji bezpośrednio do wnętrza laboratorium.

W dużej mierze to właśnie dzięki temu urządzeniu można uniknąć pożaru i eksplozji.

Co w laboratorium?

Wszystkie dygestoria laboratoryjne wyposażone są w przednią szybę podnoszoną, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można włożyć ręce do środka.

Co warto wiedzieć?

Wewnątrz dygestorium znajduje się porządne oświetlenie, niezawodna instalacja gazowa, wodna i kanalizacyjna. Po blatem roboczym można znaleźć zazwyczaj szafkę, w której można przechowywać substancje wykorzystywane na co dzień w dygestorium.

Zgodnie z najnowszymi przepisami wszystkie dygestoria laboratoryjne muszą być wyposażone w czujniki kontroli przepływu powietrza i specjalną blokadę podnoszenia okna.