Dobrze jest być przygotowanym na każdą sytuację. Nie pod każdym względem oczywiście. To niestety nie jest możliwe. Jednak przezorność to cecha, dzięki której w torebce mogą znaleźć się kosmetyki, które na pewno prędzej, czy później będą potrzebne. Jakie kosmetyki warto zawsze mieć przy sobie?

Oczyszczanie przede wszystkim

Zdecydowanie najważniejsze jest oczyszczanie skóry. Dlaczego? To bardzo proste! W dzisiejszych czasach w powietrzu znajduje się duża ilość zanieczyszczeń, które działają szkodliwie nie tylko na płuca. Zanieczyszczenia osiadają również na skórze, bardzo niekorzystnie wpływając na jej stan. Oprócz tego stosowane na skórę kosmetyki z czasem po prostu tracą swoje korzystne właściwości i by zachować dobry wygląd, trzeba po prostu je zmyć. Dlatego też specjalny płyn do mycia twarzy albo głęboko oczyszczający tonik jak najbardziej powinien znaleźć swoje stałe miejsca w torebce. Oczywiście płyn taki warto przelać do mniejszej, podróżnej butelki, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca.

Dlaczego warto mieć przy sobie żel antybakteryjny?

Kosmetykiem, który warto zawsze mieć przy sobie, jest na pewno żel antybakteryjny. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Przyda się na przykład przy korzystaniu z publicznie dostępnej toalety. Świetnie sprawdzi się na zakupach, jeżeli nie chcemy przenosić zarazków na dotykane przez nas rzeczy i dzielić się z innymi klientami żyjącą na naszej skórze mikroflorą bakteryjną. To oczywiście nie wszystko. Obecność w torebce żelu antybakteryjnego przyda się również w czasie wyjścia do restauracji, a już na pewno, kiedy chcemy zjeść coś z budki na mieście i nie ma możliwości wcześniejszego umycia rąk. Na tym oczywiście lista się nie kończy. Preparat antybakteryjny przyda się wszędzie tam, gdzie przebywa wiele osób i często dotykamy różnych rzeczy, na przykład w tramwaju, kinie, na plaży, w galerii handlowej i wielu innych.

Podstawowe kosmetyki do makijażu

Warto mieć przy sobie też podstawowe kosmetyki do makijażu, zwłaszcza kiedy wychodzi się na dłużej. Nigdy nie wiadomo, kiedy makijaż w jakimś miejscu rozmaże się przez naszą nieuwagę, albo z przyczyn zupełnie naturalnych. W takiej sytuacji kilka podstawowych kosmetyków w torebce może sprawić, że znowu będziemy wyglądać idealnie. Kosmetyki takie nie zajmują wiele miejsca, choć oczywiście wrzucanie ich do torebki luzem nie ma większego sensu. W ten sposób tylko stracimy czas na szukanie, kiedy coś będzie potrzebne. O wiele lepiej do torebki włożyć niewielką kosmetyczkę z potrzebnymi rzeczami.