kosmetyki z konopii

Kosmetyki z konopii, znane także jako kosmetyki z CBD, od kilku lat podbijają serca miłośników naturalnej pielęgnacji skóry. Trudno się temu dziwić, ponieważ kosmetyki konopne odznaczają się naprawdę niesamowitymi właściwościami pielęgnacyjnymi i leczniczymi.

Kosmetyki z konopii – właściwości

Od kilku lat nieustannie odkrywane są dobroczynne właściwości kosmetyków na bazie konopi siewnych. Miłośnicy naturalnej pielęgnacji skóry cenią je przede wszystkim za najwyższą jakość produktów i skuteczność. Konopie siewne są bowiem prawdziwą skarbnicą minerałów i substancji prozdrowotnych i pielęgnacyjnych. O ich wyjątkowości świadczy wysoka zawartość Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, znanych jako NNKT, czyli kwasów omega-3 i omega-6. Kosmetyki na bazie konopi znajdują zastosowanie przede wszystkim jako produkty nawilżające, przeciwzapalne i regenerujące.

Kosmetyki konopne – zastosowanie

Nawilżające właściwości konopi siewnych wykorzystywane są w różnego rodzaju kremach, maściach i balsamach do ciała, a także w kosmetykach przeznaczonych o konkretnej partii ciała, której doskwiera nadmierne przesuszenie. Osoby, które borykają się z trądzikiem, egzemą, łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry z pewnością docenią lecznicze właściwości maści konopnej. Taka maść doskonale sprawdzi się także w przypadku przeciążenia, usztywnienia czy bólu mięśni i stawów. Kosmetyki konopne są produktami hipoalergicznymi, co oznacza, że z powodzeniem mogą być stosowane przez alergików i osoby o bardzo wrażliwym typie skóry.

Gdzie kupić kosmetyki z CBD?

Wszechstronność właściwości kosmetyków z CBD sprawiła, że producenci kosmetyków naturalnych coraz częściej sięgają po konopie siewne. Kosmetyki konopne można kupić już niemalże w każdej aptece, drogerii, czy w specjalnym sklepie specjalizującym się w produkcji i sprzedaży kosmetyków i innych produktów na bazie konopi.