lampa sollux

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu. Dzięki niemu człowiek może spełniać swoje marzenia, plany i szczęśliwie funkcjonować. Wszystko zaczyna się psuć, gdy owego zdrowia brakuje, a powrót do wcześniejszego stanu jest utrudniony. Lampa sollux jest urządzeniem, które właśnie pomaga odzyskać zdrowie przy pewnych schorzeniach.

Działanie i zastosowanie lampy sollux 

Lampa Sollux (dostępna m.in. na https://danlab.pl/nasze-produkty/meble-i-dygestoria/wyposazenie-medyczne/lampy-zabiegowe/lampa-sollux-kolumnowa-typ-ls-k-lampa-sollux-stolowa-typ-ls-s/) to jest wykorzystywane w ciepłolecznictwie i światłolecznictwie wykorzystując promieniowanie podczerwone. Skutkiem działania wymienionego promieniowania są reakcje termiczne zachodzące w organizmie. Wykorzystywane jest to w leczeniu takich schorzeń jak:

  • stan zapalny stawów
  • uszkodzenia skóry i blizny
  • zapalenie zatok
  • trądzik

Promieniowanie podczerwone, które emituje lampa sollux ma długość fali od 770 do 1500nm. Jego główną właściwością jest niesienie ciepła do wnętrza tkanek organizmu. Skutkuje to usprawnieniem metabolizmu i redukcji dolegliwości bólowych narządów ruchu. Zabiegi lampą sollux wykonuje osoba do tego wykwalifikowana- na przykład lekarz albo fizjoterapeuta. 

Rodzaje lamp sollux

Występują dwa rodzaje opisanej wcześniej lampy- czerwona i niebieska. Tak naprawdę różnią się one tylko kolorem filtrów. Użycie filtra czerwonego ma właściwości bardzo dobrze rozgrzewające. Przykładem, kiedy używa się lampy o filtrze czerwonym jest proces zapalny obejmujący np. mięśnie. Lampa z filtrem niebieskim z kolei pozytywnie wpływa na leczenie nerwobóli, działa przeciwbólowo oraz wpływa na poprawę zmian skórnych.