lopian

Łopian to roślina, która potrafi załagodzić wszelkie stany zapalne skóry i okolic głowy. Z tego też względu jest polecana na łojotokowe zapalenie głowy i przewlekły trądzik.

Właściwości lecznicze łopianu- skąd się biorą?

Jeśli chodzi o skórę i włosy to właściwości lecznicze łopianu polegają głównie na łagodzeniu toczących się wewnątrz tkanek stanów zapalnych. Są one wygaszane i definitywnie neutralizowane. Poza tym łopian hamuje namnażanie się bakterii i grzybów, które atakują skórę. Łopian jest dla ludzkiego naskórka czymś w rodzaju tarczy. I dlatego też regeneracja uszkodzonego naskórka po jego wypiciu przebiega tak szybko i sprawnie.

W jakich jeszcze obszarach wychodzą właściwości lecznicze łopianu?

Łopian to genialny sposób na to, by pozbyć się wszelkiego rodzaju zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, Dzięki niemu cały proces detoksykacji organizmu przebiegnie łagodnie i bezproblemowo. Łopianu używa się też jako środka wspomagającego zwalczanie infekcji dróg moczowych. Dzieje się tak, bo łopian ma silne moczopędne działanie.

Napar z łopianu to także świetny napój napotny. Dzięki niemu stan zapalny i wysoka temperatura ustąpią natychmiast. To łopianowi można także przypisać fakt, że dzięki niemu uszkodzone cebulki włosów zaczynają odrastać, a czupryna robi się na powrót bujna. Z tej zalety łopianu najchętniej korzystają osoby, które zmagają się z różnymi formami łysienia. Łopian przywraca im nadzieje, że można ten niekorzystny proces po części odwrócić.