poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna do siedzenia to produkt przeznaczony do zachowywania poprawnej pozycji ciała, a jednocześnie komfortowej pozycji podczas siedzenia. Jest ona polecana przede wszystkim osobom po wszelkich urazach, czy też operacjach. 

Nie tylko zapewnia wygodę, ale także wspomaga leczenie i pozwala odciążyć część lędźwiową kręgosłupa. Co więcej, poduszka rehabilitacyjna przeznaczona do siedzenia to doskonała pomoc także przy rehabilitacji dyskopatii oraz rwy kulszowej. Dobrym pomysłem jest stosowanie tego rodzaju pomocy medycznej na codzień – można położyć poduszkę rehabilitacyjną do siedzenia na krześle w jadalni, przy biurku w pracy, czy też w sypialni przy toaletce.

Zalety korzystania z poduszki ortopedycznej

Warto wiedzieć, iż codzienne siedzenie na poduszce ortopedycznej może w znacznym stopniu wzmocnić mięśnie grzbietu i brzucha. Co więcej, pozwala ono na delikatne stymulowanie ruchów krążków międzykręgowych zmniejszających ucisk na rdzeń kręgowy. Co więcej, dzięki korzystaniu z poduszki można zapobiec przeciążaniu kręgosłupa i jego nienaturalnym wygięciom.

Co warto wiedzieć o poduszkach ortopedycznych do siedzenia?

poduszka ortopedyczna

Istotną kwestią jest rodzaj poduszki. Na rynku można znaleźć kilka typów, nie tylko pod kątem profilu, ale także kształtu. W sklepach dostępne są poduszki w kształcie koła lub półksiężyca. Jeśli chodzi o przeznaczenie poduszek i ich wyprofilowanie to oprócz uniwersalnych, które wymuszają poprawne fizjologiczne wygięcie kręgosłupa w części lędźwiowej, można wyróżnić poduszki lędźwiowe służące także do wypełniania przestrzeni między plecami a oparciem krzesła, co pozwala podeprzeć dolną część pleców, poduszki do siedzenia z otworem, które są polecane osobom z bólami w okolicach pośladków oraz odbytu, a także poduszki sensoryczne, czyli okrągłe ze specjalnymi gumowymi wypustkami. Te ostatnie są przydatne podczas wykonywania wielu ćwiczeń.