Laboratorium, jak każde inne miejsce pracy, wymaga odpowiedniego sprzętu, aby wszystkie czynności przebiegały sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego meble laboratoryjne warto zawsze wybrać adekwatnie do potrzeb konkretnego stanowiska oraz osobistych preferencji.
Czego nie może zabraknąć w laboratorium?
Jeśli chodzi o meble, to mimo iż każde laboratorium może być nieco inne, to w każdym zazwyczaj znajduje się stały kanon. Są to przede wszystkim:
– stoły laboratoryjne przyścienne lub wyspowe,
– stoły wagowe,
– szafy,
– digestoria,
– stanowiska do mycia,
– fotele, krzesła, taborety.
Wielkość mebli oraz ich układ zależy od metrażu pomieszczenia. Dobiera się je ściśle do własnych potrzeb.
Funkcjonalność adekwatna do stanowiska pracy
Każdy demineralizator musi być przede wszystkim dopasowany do potrzeb danego stanowiska pracy. Nie mniejsze znaczenie ma to, z jakimi substancjami pracuje się w danym laboratorium.
Dlatego meble i przede wszystkim blaty mebli należy dobrać w taki sposób, aby były odporne na różnego rodzaju chemikalia. Z tego też względu meble do laboratorium, demineralizatory https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/systemy-oczyszczania-wody/demineralizatory/ mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów, które charakteryzują się różną odpornością chemiczną.
Aby meble w laboratorium były ergonomiczne i funkcjonalne dobiera się je również pod kątem nośności oraz szerokości. W zależności od preferencji można wyposażyć je w dodatkowe nadstawki lub szafki i szuflady pod blatem. Warto również pamiętać o wygodnych siedziskach, a w przypadku laboratoriów są to najczęściej taborety i krzesła.