lodówka na szczepionki

Lodówki medyczne pozwalają przechowywać leki, szczepionki i inne ważne produkty, jakie wymagają chłodnego otoczenia. Lodówki na leki posiadają specjalne funkcje i pozwalają unikać wahania temperatury w trakcie przechowywania. Czym cechuje się lodówka na szczepionki? Jakie pełni zadania? 

Lodówka na szczepionki

lodówka na szczepionki

To urządzenia, jakie posiada specjalne półki i szuflady. Dają one możliwość uporządkowania przechowywanych leków, tak aby łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy. Producenci oferują szeroki wybór lodówek od znanych marek, co przekłada się na dobrą jakość i sprawne działanie. Co ciekawe, na uznanie zasługuje lodówka z alarmem, co jest przypomnieniem o zbyt długim otwarciu drzwiczek. Ponadto, sprzęt może dać nam sygnał w razie awarii zasilania, tak aby można było szybko działać. Nie zapominajmy o funkcji zapisywania w pamięci najniższej i najwyższej temperatury, dobierają ją do oczekiwań danych lekarstw. 

Nowoczesna lodówka medyczna

Profesjonalne lodówki medyczne są zamykane na klucz, co zniweluje ryzyko dostępu osób niepożądanych do wrażliwych leków lub kosztownych szczepionek. W zależności od producenta, na rynku znajdziemy lodówki na leki z drzwiami lewymi lub prawymi. Z reguły mamy do czynienia w tym wypadku z automatycznym odladzaniem lub chłodzeniem powietrzem obiegowym (wtedy odladzanie nie jest konieczne). Gdzie szukać medycznej lodówki? Szeroki asortyment posiadają sklepy online, gdzie sprzedawcy doradzą nam podczas zakupu. Solidna lodówka medyczna jest spotykana w każdej placówce medycznej.