Kwas azelianowy jest częstym gościem w składach różnych preparatów przeciwtrądzikowych. Stanowi on fundament kremu Acne Derm, czyli produktu wspomagającego leczenie różnych odmian trądziku. A jakie są jego konkretne właściwości? W jaki sposób mogą one oddziaływać na skórę?

Działanie przeciwbakteryjne


To właśnie ono jest największą siłą kwasu azelianowego i to ono sprawia, że trafia on do tak wielu kosmetyków przeciwtrądzikowych. Trądzik bardzo często wywoływany jest bowiem przez bakterie Propionibacterium acnes. Są one oporne na działanie wielu antybiotyków, ale mimo tego potrafią zniknąć właśnie pod wpływem kwasu azelianowego.

Zmniejszanie produkcji sebum


Druga własność kwasu to naturalna zdolność do zmniejszania produkcji sebum. Substancja ta spowalnia wydzielanie łoju, dlatego zaleca się ją w szczególności osobom mającym cerę tłustą, a już w szczególności tym borykającym się ze zdiagnozowanym łojotokiem skóry.

Niskie ryzyko podrażnień


Oczywiście podczas stosowania jakiegokolwiek silniejszego produktu zawsze istnieje ryzyko wystąpienia jakichś skutków ubocznych, ale w przypadku kremu Acne Derm https://www.aptekagalen.pl/acne-derm-krem-200-mg-g-20-20g jest ono minimalne. Krem ten nie ma w sobie żadnych drażniących substancji. Kwas azelianowy jest jednym z najbezpieczniejszych kwasów, bo w przeciwieństwie do kwasu migdałowego czy glikolowego raczej nie uczula.

Rozjaśnianie przebarwień


Ostatnia zaleta kwasu azelianowego to to, że może on walczyć nie tylko z trądzikiem, ale też i bliznami oraz przebarwieniami. Ma działanie rozjaśniające i lekko wybielające.